קבוצת מרק תשיק הערב חממת ביוטק בהשקעה של 10 מיליון אירו

לראשונה תוקם בישראל חממת ביוטק ע"י חברת פארמה בינלאומית ללא תמיכה כספית ממשלתית. החממה תציע לחברות מימון ראשוני (seed) - כ-100 יזמים כבר פנו
 | 
(1)
(קרדיט: Getty Images Israel)
חממת הביוטק של מרק תושק הערב במתחם אינטר-לאב, הנמנית על קבוצת מרק סרונו, שהינה חטיבת הביופרמצבטיקה של מרק. היחודיות בהשקה זו היא שזאת תהיה חממת הביוטק הראשונה בישראל, אשר תוקם על-ידי חברת פארמה בינלאומית ללא תמיכה כספית ממשלתית.

החממה החדשה נועדה להאיץ התפתחות מוצלחת של יזמות בתחום הביוטכנולוגיה והיא תציע לחברות מימון ראשוני (seed) ואת האפשרות להשתמש לצרכי מחקרן באיזור ייעודי לחממה, המשתרע על שטח הכולל של 600 מ"ר, שהוקם במתחם חברת אינטר-לאב וכן בתשתיות שונות הקיימות בחברה.

חברות הביוטכנולוגיה הישראליות, ייבחרו על בסיס הפוטנציאל שלהן לפתח טכנולוגיות חדשניות, בהתאם לאסטרטגיה של מרק-סרונו, אשר יוכלו לאפשר גילוי ופיתוח מוצרים חדשים. מרק-סרונו התחייבה להשקיע סכום כולל של 10 מיליון אירו בתוכנית חממת הביוטק בין השנים 2011- 2018.

ההשקה תיערך בנוכחות קרל- לודוויג קליי, יו"ר מועצת המנהלים של מרק, שר התמ"ת, שלום שמחון, בכירי מרק-סרונו, ראשי האוניברסיטאות, מנהלי חברות ביוטק, נציגי קרנות הון סיכון, ומדענים בכירים ממכון ויצמן, הטכניון, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת תל אביב. לאירוע ההשקה צפויים להגיע למעלה מ-100 מבכירי התעשייה, האקדמיה והממשל.

קרל- לודוויג קליי, יו"ר מועצת המנהלים של מרק: "החזון שלנו מחבר בין חדשנות מדעית לעולם העסקי. המטרה של חממת הביוטק היא להאיץ התפתחות מוצלחת של יזמות חברות הסטארט אפ בישראל. חממת הביוטק תציע לחברות מימון ראשוני (seed) על מנת לספק תמיכה כספית, במטרה להקים מיזמים חדשים. בנוסף, החממה תעניק לחברות סטארט- אפ גישה לאינטר-לאב, מרכז המחקר והפיתוח של מרק-סרונו בישראל".

רג'ין שבח, מנכ"לית אינטר-לאב: "זהו יום משמעותי לקהילת הביוטק. החממה החדשה תיצור הזדמנות אמיתית לחדשנות הישראלית פורצת הדרך להתקדם לעבר פיתוח וגילוי תרופות חדשות. קיבלנו כבר יותר מ-100 פניות מיזמים ומדענים, ואנו בשלבי בדיקה של חברות פוטנציאליות להשתתפות במיזם".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סרונו
  פינקי 15/04/2012 12:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחר שגנבו מילארדי דולר מבעלי מניות של חב' אינטרפרם וממדינת ישראל,פורסים להם שטיח אדום במקום לזרוק אותם מכל המדרגות!
  סגור