הבנקים מדווחים: וולס פארגו וג'י פי מורגן לא מספקות את הסחורה

הבנק פרסם את הרווחים וינסה לשנה את המומנטום השלילי בוול סטריט. כמה ג'י פי מורגן לעורכי הדין ברבעון האחרון?
|
עונת הדוחות

וולס פארגו, בנק המשכנתאות הגדול בארה"ב פרסם לפני פתיחת המסחר את הדוחות הפיננסים של הרבעון האחרון לשנת 2014. הבנק הציג עליה מינורית ברווחים בעקבות העליה בריבית הנטו על הכנסות.

בשלב טרום המסחר מניית וולס פארגו (סימול: WFC ) משילה מעל ל-2%.

הרווח הנקי שמשויך למשקיעי הבנק עלו לכדי 5.38 מיליארד, או 1.02 דולר למניה. הרווח הנקי ברבעון הקודם של וולס פארגו היה 5.37 מיליארד דולר או 1 דולר למניה. הכנסות החברה עלו אל 21.44 מיליארד מ-20.67 מיליארד ברבעון הקודם שנה שעברה.

קונצנזוס האנליסטים, כפי שנאסף על ידי רשת החדשות רויטרס, תאם את התוצאות הפיננסיים של הבנק. וולס פארגו הינו הבנק הראשון מבין הבנקים הגדולים אשר מפרסם את דוחותיו. לדוחות הבנק יש השפעה משמעותית על השוק, כאשר משקיעים רבים חוששים לגבי החשיפה שיש לבנקים לחברות האנרגיה שסובלות מהירידה במחירי הנפט.

בד בבד עם דיווחי וולס פארגו, הבנק ג'י פי מורגן פרסם את הדוחות הפיננסים שלו. רווחי הבנק ברבעון האחרון לשנת 2014 הגיעו ידי 1.19 דולר למניה לעומת הצפי של 1.31. הירידה ברווחים, הגיעה בעקבות העליה בהוצאות משפטיות (1.1 מיליארד דולרים). מניית החברה יורדת 2.45% בשלב טרום המסחר. מנכל החברה ג'יימי דימון (Jamie Dimon ) דיווח למשקיעים כי למרות ההוצאות המשפטיות הגבוהות, הבנק מוצב היטב בפוזיציה שתבטיח לו צמיחה לאורך זמן.

בראיון לכבוד פרסום הדוחות הפיננסיים של הבנקים, אמר מנהל ההשקעות דיק בוב ( Dick Bove ), בבית ההשקעות Rafferty Capital, כי הבנקים בארה"ב הפכו לחברות טבק ואזבסט. בוב התכוון לכך שהבנקים יצטרכו במשך שנים לשלם הוצאות משפטיות גבוהות. "הם יזכו בכמה משפטים, הם יפסידו בכמה משפטים, אך מה שישאר קבוע הוא ההוצאות המשפטיות הגבוהות. המצב דומה לחברות הטבק שהיו צריכות במשך שנים לבלות בבית משפט בארה"ב".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות