ריט 1 הודיעה על רכישת 51% ממגדל היובל תמורת 120 מיליון שקלים

ריט 1 הודיעה על רכישת חברות המחזיקות בחברה השולטת ב-51% מקריית הממשלה בתל אביב תמורת 120 מיליון שקלים
 | 
ריט 1 הרצליה פיתוח, צילום: יח"צ
ריט 1 מדווחת על רכישת חברות (רוק גלן אחזקות, Dakota consulting וראול פארמונט ניהול) המחזיקות ב-51% מחברה המחזיקה במגדל היובל בתל-אביב, היקף העסקה מוערך ב-120 מיליון שקל. במסגרת העסקה, ריט 1 תרכוש מספר חברות המחזיקות בשרשור ב-51% מחברה בשם מחצית היובל, המחזיקה במגדל היובל בתל אביב.
ריט 1 אומרת כי יתרת הונה של מחצית היובל מוחזקת בידי אפריקה ישראל נכסים מתוך התמורה, 10 מיליון שקל, שולמו כמקדמה במועד החתימה על ההסכם, כנגד בטחונות מתאימים, סכום זה שולם מתוך מסגרות האשראי של הקיימות של החברה. במועד השלמת העסקה, החברה תשלם למוכר 90 מיליון שקלים נוספים, וכן תקצה לו, בהקצאה פרטית, מניות רגילות של החברה ששווין, אשר יקבע על פי ממוצע מחירי הסגירה של מניות החברה במהלך 20 ימי המסחר האחרונים שקדמו למועד ההשלמה, הינו 20 מיליון שקלים.
השלמת העסקה כפופה להתקיימות שני תנאים מתלים: 1. קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקים. 2. קבלת אישור הגופים המממנים את מחצית היובל לעיסקה. על התנאים המתלים להתקיים תוך 60 ימים מחתימת ההסכם, אלא אם התקופה להשלמה הוארכה בהתאם למנגנון שנקבע בהסכם.
מגדל היובל הינו מגדל משרדים בשטח של כ- 67 אלף מ"ר וחניון הכולל כ- 1,300 מקומות חניה. כ- 45 אלפי מ"ר משטחי הנכס ו- 550 חניות מושכרים למדינת ישראל עד לסוף שנת 2029 , כאשר למדינה אופציה לרכוש את השטח המושכר על ידה ביום 1.1.2025 במחיר שנקבע מראש, לאחר מתן הודעה שנה מראש.
ריט מדווחת כי הרווח לפני מס של מחצית היובל הסתכם בשנת 2017 , בנטרול עליה בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה, לסך של כ- 30 מיליון שקלים.
"בעיסקה הזאת, לראשונה, מוכר הנכס ביקש  שחלק מהתמורה, כ- 15% - תשולם לו באמצעות הקצאת מניות בריט 1. הדבר מאפשר למוכר לשמור על חשיפה לעולם הנדל"ן המניב מכח היותו בעל מניות בריט, ולהנות מאחזקה בתיק נכסים מבוזר ומניהול מקצועי. אנחנו מאמינים שמודל התשלום באמצעות מניות יתפתח בעתיד בארץ, כפי שקרה בארה"ב", אמר מנכ"ל ריט 1 , שמואל סייד
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות