סגירה באסיה: ההאנג סאנג עלה 1.1%, הגיע לשיא של 4 חודשים

מדד שנגחאי בשיא שבועי בעקבות תוצאה גבוהה של מדד מנהלי הרכש בסין, מחיר חבית נפט מזנק 2.1%
|
המסחר באסיה, צילום: Getty images Israel
יום המסחר באסיה הסתיים ברובו כאשר המדדים המרכזיים ביבשת חתמו בעליות שערים חדות. הסיבות המרכזיות לעליות השערים הן הסנטימנט החיובי מסביב לעולם בעקבות ההודעה על הקלה כמותית באירופה שהוכרזה אתמול ( לסיפור המלא ) ותוצאת מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בסין.

הניקיי עלה 1.05%, ההאנג סאנג טיפס 1.15% ומדד שנגחאי עלה 0.3%

בשעה 1 בלילה היום (ו'), פורסם בוול סטריט ג'ורנל על מותו של מלך סעודיה עבדאללה. מחליפו בתפקיד יהיה אחיו. סעודיה הינה היצואנית הגדולה ביותר בעולם לנפט. למדינה היה תפקיד מרכזי בהחלטה הדרמטית של ועדת אופ"ק מאוקטובר שלא לקצץ בקידוחים למרות הירידות החדות במחיר הנפט בשנה האחרונה. מחיר הנפט מצידו הגיב בזינוק של מעל ל-2% במחיר לנוכח ההודעות על מותו של המלך. מחיר הנפט בשעות אלו (8:00) הינו 47.2 דולרים.

משב של אופטימיות בסין

בשעה 3:45 (שעון ישראל), התפרסם מדד הרכש של מגזר הייצור בסין שהצביע על תוצאה גבוהה מעל הצפי של 49.8 נקודות. תוצאה זו הינה הגבוהה מזה שלושה חודשים. נציין כי הצמיחה בסין ברבעון האחרון הסתכמה ב-7.3%. צמיחה נמוכה יחסית לשנים האחרונות שנובעת בעיקר מירידה בביקושים מסביב לעולם. על פי כלכלנים שונים, את האופטימיות של מנהלי הרכש ניתן לשייך לירידה במחירי היצור שנובעת מהירידות החדות במחיר הנפט והצפי (שמומש) להקלה כמותית באירופה.

מדד המניות האוסטרלי, ה- S&P ASX 200 עולה ביותר מ-1.5%, בעקבות תוצאות מדד מנהלי הרכש בסין. אוסטרליה הינה יצואנית סחורות משמעותית לסין והתחזקות מחודשת בצמיחת האחרונה, צפויה להועיל עם רווחי החברות היצואניות באוסטרליה.

ביפן מודאגים מהייצוא

הניקיי עולה בשעות אלו קרוב ל-0.9%, שיא של שלושה שבועות. בד בבד הין מתחזק אל מול היורו ב-0.36% בעקבות ההכרזה על הקלה כמותית באירופה. בעקבות התחזקות הין מסביב לעולם, מניות היצואניות הגדולות במדינה מציגות ירידות שערים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות