הדולר היציג התחזק: "בטווח של חודשים הדולר צפוי להגיע ל-4.40 שקלים"

כך מעריכים גדעון בן נון, מנכ"ל שקל אג'יו מקבוצת שקל, וניר ינאי, מנהל חדר המסחר בשקל אג'יו. בנק ישראל קבע את השער היציג בעליה של 0.55% לרמה של 3.987 שקלים
|
הדולר היציג התחזק: "בטווח של חודשים הדולר צפוי להגיע ל-4.40 שקלים"

הדולר שב נחלש בשעה האחרונה של המסחר. קבע את השער היציג בעליה של 0.55% לרמה של 3.987 שקלים לאחר שבבוקר טיפס ל-4.000 שקלים, בפתיחת שבוע המסחר המקומי במטבעות. האירו היציג נקבע בעליה של 0.85% לרמה של 5.566 שקלים.

בעולם עבר הדולר להחלשות מול האירו, על רקע שיפור באווירה בשוקי ההון בשעות האחרונות. האירו מתחזק כעת ב-0.15% לרמה של 1.397 דולרים והיין היפני מתחזק ב-0.12% לרמה של 92.27 יין לדולר.

בחברת אי-טריידר מעריכים כי הדולר יפרוץ את רמת ה-4 שקלים לדולר היום, ימשיך את מגמת עלייתו ויבחן כבר ביומיים הקרובים את רמת ההתנגדות הבאה ב- 4.074 שקלים. על בסיס ציפייה להמשך עליות במטבע האמריקאי, 59.2% ממשקיעי איטריידר רכשו אופציות CALL על הדולר לפקיעה בסוף היום.

רון אייכל, אסטרטג וכלכלן המאקרו של מיטב, אומר בסקירה שפרסם אתמול כי "אנו ממשיכים לשמור על גישה לפיה הדולר האמריקאי צפוי להציג שנים של התחזקות בעולם. ראשית ההתחזקות צפויה להגיע לאחר שהממשל האמריקאי יחל צמצום החוב הציבורי, בשלהי 2010".

מחברת איזי-פורקס נמסר כי "הדולר ממשיך במומנטום החיובי גם מול השקל. הירידות באחד העם ובבורסות העולם יחד עם פחד השוק מעונת דוחות הרבעון השני בארה"ב שנפתחה השבוע מחזירה את המשקיעים לדולר שנחשב למטבע בעל אופי הגנתי. מבחינה טכנית פריצה של רמת ה-4.0300 תעלה את הסיכוי שנראה את המטבע האמריקאי מהר מאוד באזור 4.1000 שקל שוב".

"רף ה-4 שקל לדולר עשוי להיות רף פסיכולוגי שהשוק אולי יתקשה לחצות בטווח הקצר, אך בסופו של דבר, בתוך זמן לא רב הדולר צפוי לחצות רף זה כלפי מעלה, כאשר בטווח של חודשים הוא צפוי להגיע ל-4.40 שקל לדולר". כך מעריכים גדעון בן נון, מנכ"ל שקל מקבוצת שקל, וניר ינאי, מנהל חדר המסחר בשקל אג'יו.

בן נון וינאי מציינים כי "אנו מעריכים כי אנו מתקרבים לסופה של תקופת ביניים ואז, כאמור, תתפתח מגמה חדשה של הדולר, בהתבסס על ציפייה להתאוששות כלכלית מהירה יותר בארה"ב, לעומת הכלכלות העומדות מאחורי שאר המטבעות המובילים".

בן נון וניר מציינים כי "במסגרת התאוששות זו, ארה"ב תהיה הראשונה לראות סימני ולאחר מכן ? אינפלציה גבוהה בפועל. כתגובה מוקדמת לכך, נצפה כי התשואות בארה"ב תעלינה באופן מהיר יחסית ושוק האג"ח הפדראליות יהפוך להיות האטרקטיבי יותר מבין האלטרנטיבות לפקדונות ארוכי טווח. הדבר עשוי ליצור מגמה של התחזקות הדולר. שוב, נציין כי 'התנעה' של מגמה כזו עשויה להיות מלווה בתנודתיות גבוהה, בתחילתה. להערכתנו, התוצאה עשויה להיות אירו היורד מ- 1.30 דולר לאירו ואילו בזירה המקומית, נצפה לשערים של 4.40 שקל לדולר. מהלך זה עשוי להיראות בתוך כמה חודשים".

כלכלני ישיר בית השקעות מציינים בסקירה שפרסמו כי "בנק ישראל ימשיך להתערב בתקופה הקרובה בשוק המט"ח במטרה להחליש את השקל ובכך לתמוך ביצוא ולהוביל את המשק לצמיחה בת קיימא. להערכתנו, הריבית צפויה לשמור על רמתה הנוכחית עד לסוף השנה, זאת בהינתן יציבות בצפיות האינפלציה הנוכחיות".

עוד אומרים בישיר כי "בבדיקה שערכנו נמצא כי התערבות בנק ישראל הצליחה לשמור על רמה גבוה של הדולר ביחס לשקל אך לא הצליחה למנוע את התנודתיות של שער החליפין בישראל המתואם כל כך עם התנודתיות של שערי חליפין בעולם. להערכתנו, בטווח הקצר הדולר עשוי לשוב ולהתחזק מול השקל בעיקר בשל המשך הרכישות של בנק ישראל ובדומה למגמה הרווחת בעולם".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות