בהמשך השבוע: אירועי המאקרו שצפויים להשפיע על כיוון השווקים - פתחו יומנים

השבוע הקרוב צפוי להביא עמו מספר הכרעות דרמטיות - רוח גבית לעליות או שינוי כיוון? הנה האירועים המרכזיים
 | 
(2)
סוחר, צילום: Getty images Israel
בשבוע שעבר נרשמו מספר אירועים בשוקי העולם עם עדכון הריבית בגוש האירו, דרך דו"ח התעסוקה בארה"ב ועד להורדת תחזית הצמיחה בסין. כעת, רגע לפני פתיחת שבוע המסחר מעבר לים, הסוחרים ממתינים בדריכות לקראת שבוע עמוס באירועי מאקרו משמעותיים שיתפסו את מרב הפוקוס השבועי. 
נציין כי האירועים הכלכליים השבוע ירשמו ברקע לחשש הגובר אצל המשקיעים מפני "התיקון שבדרך" לאור רמות השיא בהם נמצאים המדדים המובילים מעבר לים. האם המומנטום החיובי יימשך או ששוקי המניות לקראת היפוך מגמה? לפניכם האירועים שצפויים להכריע את הכיוון.
הכרזת הפד' בנוגע לריבית בארה"ב - יום רביעי
ביום שישי האחרון פרסם משרד העבודה האמריקני את דו"ח התעסוקה של חודש פברואר. כאשר הדו"ח הציג תוספת של 235 אלף משרות, תוצאה גבוהה מתחזיות מוקדמות שצפו תוספת של 200 אלף משרות. בד בבד, שיעור האבטלה במדינה המשיך לרדת והסתכם ב-4.7% בלבד בחודש האחרון. בעקבות התוצאות הטובות של הדו"ח, מתמחר השוק בארה"ב סיכוי של כ-93% להעלאת ריבית כבר בישיבת הפד' בת היומיים שתחל ביום שלישי ותסתיים ברביעי עם עדכון הריבית.
עם זאת, ולמרות שנראה שהעלאת הריבית אינה נמנעת, המשקיעים יהיו דרוכים לקראת שחרור ההצהרה המצורפת להחלטת הבנק המרכזי בארה"ב (כ-30 דקות לאחר ההכרזה) וינסו לדלות מהדברים של יו"ר הפד', ג'נט יילן, רמזים לגבי המשך המדיניות, תחזיות הצמיחה וקצב העלאת הריבית להמשך השנה. כזכור, בפעם האחרונה הודיע הפד' כי לפחות שלוש העלאות ריבית צפויות במהלך השנה הנוכחית כאשר ההערכות הן כי השתיים הבאות צפויות להגיע בחודש ספטמבר ולאחר מכן בדצמבר.
מלבד ישיבת הפדרל ריזרב, במהלך השבוע ישוחררו נתונים חשובים בארה"ב על גובה האינפלציה, המכירות קמעונאיות, היתרי הבנייה, התחלות הבנייה והתביעות הראשוניות לדמי אבטלה. כמו כן ביום רביעי צפוי מדד 'האמפייר סטייט', הבודק את מגזר הייצור באזור ניו-יורק, להתפרסם ועל פי ההערכות להצביע על קריאה של 15.7 נקודות לעומת קריאה של 18.7 בחודש הקודם.
המשקיעים גם ימתינו לכותרות מוושינגטון שיספקו פרטים נוספים על מדיניותו הכלכלית של הנשיא דונלד טראמפ ובייחוד על הרפורמה במס וההשקעה בתשתיות.
הכרזת הריבית ע"י הבנק המרכזי בבריטניה - יום חמישי
הבנק המרכזי של בריטניה (BOE) צפוי לפרסם את עדכון הריבית כאשר תחזיות האנליסטים המוקדמות מצביעות על כך שלא צפוי שינוי במדיניות המוניטארית של הבנק וכי הריבית, בדומה לפעמים הקודמות, תיוותר על כנה (0.25%). כמו כן הבנק המרכזי הבריטי צפוי לרמוז גם לגבי צעדיו העתידיים בנוגע לקביעת רמת הריבית ולרכישת האג"ח שמבצע. 
כזכור, הבנק המרכזי בבריטניה העלה את תחזיות הצמיחה והאינפלציה בחודש שעבר אך עם זאת לא ממהר להעלות את רמת הריבית. כמו כן, על פי ההערכות עד סוף החודש הנוכחי צפויה ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, להתניע את תהליך היפרדות הממלכה מהאיחוד האירופי ('ברקזיט').
מלבד זאת, המשקיעים יתמקדו בנתוני האבטלה החודשיים שישתחררו ביום רביעי כאשר אלו ירמזו לגבי ההשפעות של היציאה מגוש האירו על הכלכלה במדינה. 
פגישת ה-G20 - יום שישי
שרי האוצר וראשי הבנקים המרכזיים בכלכלות המפותחות והמתפתחות בעולם צפויים לקיים פגישה בת יומיים (שישי-שבת) בעיירה הגרמנית באדן-באדן בה ידונו הבכירים במספר נושאים הקשורים בכלכלה הגלובאלית.
הייחודיות במפגש זה לעומת הקודמים לו, יהיה לאור העובדה כי בפגישה צפויים להשתתף נציגים ממשל נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שכידוע דוגל במדיניות סחר שמרנית עם מדינות העולם כשהצהיר לא פעם כי "אמריקה לפני הכל". כמו כן, מלחמת המטבעות בעולם תעמוד במרכז הפגישה כאשר המטרה היא להביא ל"מערכת סחר בינלאומית פתוחה והוגנת".
החלטת המדיניות המוניטארית של הבנק המרכזי ביפן - יום רביעי
הבנק המרכזי ביפן (BOJ) צפוי להכריז ביום רביעי הקרוב על גובה הריבית, כאשר ההערכות הן כי צפויה להתעדכן מרמתה הנוכחית (0.1%-) בטווח הקצר. בנוסף, צפוי הבנק המרכזי לעדכן בדבר תכנית רכישות אג"ח ממשלה שמבצע מדי שנה, כאשר רק לאחרונה הצהיר כי יגדיל את סכום הרכישות להיקף של כ-80 טריליון ין (כ-725 מיליארד דולר).
נציין כי נגיד הבנק המרכזי ביפן, הרואיקו קורודה, צפוי לקיים מסיבת עיתונאים מיד לאחר ההכרזה על הריבית ולעדכן בדבר המשך מדיניות הבנק.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הגיע תור הזהב
  אריק חיפה 13/03/2017 07:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הזמן של הזהב לעלות. זאת השקעה הבטוחה ביותר לשנה זאת.
  סגור
 • 1.
  רביעי הפסקת חשמל בשכונה שלי (ל"ת)
  יום רביעי 12/03/2017 19:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות