יניב חברון מזהיר - "צפי להפסדים לא נעימים בתיק האג"ח"

נשיא ארה"ב טראמפ אולי יתקשה להעביר את האג'נדה הכלכלית בצל הקשר הרוסי, אבל מה יקרה ביום שאחרי?
 | 
(9)
בפוקוס
אחרי שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ סיים את סבב ביקורו במזה"ת ובאירופה, האמריקאים ממתינים לראות מה יעלה בגורל חקירת הקשר עם הרוסים. הדבר עשוי להשפיע על יכולתו של טראמפ להעביר את האג'נדה הכלכלית שלו. ובינתיים, בעוד שהציבור ממשיך להזרים כספים לקרנות האג"ח בקצב של 100 מיליון שקל ביום, (הקטגוריה שרשמה את הגיוסים הגדולים ביותר מתחילת החודש) באקסלנס מזהירים מפני היום שלאחר המשבר של טראמפ.
רק אתמול צוטטנו גורם בשוק לפיו האווירה מתחילה להזכיר את הימים של 2007 עם גיוסים של מיליארדים בקרנות הקונצרניות, וכי גם בתוך קטגוריית האג"ח הכללי, הציבור מחפש את הקרנות בסיכון גבוה יותר בניסיון להשיג תשואה. כעת, בסקירתו השבועית, מזהיר יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות, מפני עליית תשואות - ומה שעשוי לגרור הפסדים לא נעימים בתיק האג"ח.
וכך כותב חברון: "כנראה שהשבועות הקרובים יהיו פחות מלטפים עבור הנשיא טראמפ בעקבות החקירה הנוגעת לערוץ התקשורת עם פוטין שפתח עבורו לכאורה חתנו, והתמודדות עם העברת התקציב, או יותר נכון עם הכישלון בהעברתו, והשאלה האם זה יכשיל גם את תכנית המסים, שהייתה חוד החנית של מצע הבחירות שלו. למרות זאת אני חושב שלמשברים מהסוג הזה יש נטייה טבעית להסתדר טוב יותר ומהר יותר מכפי שאנחנו יודעים לתכנן. ברגע שזה יעבור תתכוננו לעליית תשואות חדה, שתוביל להפסדים לא נעימים בתיק האג"ח שלכם, כן זה הסולידי, ואם השוק יאבד גובה עד אז, הוא עשוי להחזיר את זה במהירות יחסית".
חברון מעריך עוד כי "תשואות האג"ח היום, הן בארה"ב והן באירופה, שוות כמה עשרות פיפסים יותר, וכל מה שמעכב אותן הוא החשש מפני התפתחויות פחות טובות עבור ממשל טראמפ והתכניות הכלכליות שלו. הכלכלה בארה"ב בסך הכל טובה, וכולם מחכים להשלכות הכלכליות והאינפלציוניות של תכנית המסים. באירופה הנתונים ממשיכים להשתפר וכנראה שהתשואות שם רק מחכות לאיתות מאלו האמריקאיות כדי לעלות בחדות".
לדברי חברון, "השילוב שבין המשך קצב העלאות הריבית כמתוכנן לבין הכוונה להתחיל בפעולות לצמצום נפח המאזן של הפד מדגיש שוב את העיוות המצוי כיום להערכתנו בשוק האג"ח האמריקאי: רמת התשואות בטווחים לפדיון הגבוהים משנתיים פשוט נמוכה מדי. העובדה כי השוק מתמחר בקושי שתי העלאות ריבית לאחר סיומה של שנת 2017 ועד לשנת 2019 ממשיכה להיראות לנו קיצונית מדי, בייחוד לאור העובדה שבפד' ממשיכים לשדר כי הם אינם מתכוונים כרגע לסטות מתכניתם ליציאה הדרגתית מהמדיניות האולטרה המרחיבה בה נקטו בעשור האחרון".
חברון מעריך גם כי "עליית תשואות חדה בארה"ב ובאירופה לא תפסח גם על שוק האג"ח המקומי. עם זאת, אין ספק שתשואות שוק האג"ח הישראלי מציגות בחודשים האחרונים עמידות גבוהה יחסית בהשוואה לעולם ונוטות 'להתרגש' בצורה פחות משמעותית מבעבר. לתפישתנו, הסיבה לכך נובעת בעיקר מההפנמה ההולכת וגדלה כי רמת הריבית בישראל לא צפויה לעלות בטווח הזמן הנראה לעין".
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הפוך אבל ממש הפוך !!!זה יקרה במידה ותחזיותיך לא יתממשו (ל"ת)
  איציק מנדל 29/05/2017 14:50
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 3.
  יש לו מלא מזומן שהוא צריך להשקיע והוא מנסה ליצור הצעים (ל"ת)
  א 29/05/2017 12:40
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 2.
  מה קונים
  אברהם 29/05/2017 12:01
  הגב לתגובה זו
  4 0
  חברון שלום, מה קונים מניות לא, מניות סין טובות לא מתמוטט כמו שניבאו, רק בשורות טובות והמלצות לקניה
  סגור
 • 1.
  הנבואה ניתנה לשוטים (ל"ת)
  קשקשן 29/05/2017 11:53
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
 • מה לא הבנת, עליית תשואות תביא לירידה במחירי האג"ח (ל"ת)
  לא צריך להיות נביא 29/05/2017 12:56
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • ומי אמר שהתשואות יעלו? הנביא? (ל"ת)
  יוני 29/05/2017 14:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • התשואות קשורות לריבית במשק וכשהיא תעלה אז גם....
  אבג 30/05/2017 08:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כרגע לריבית אין לאן לרדת היא עלולה לעמוד במקום תקופה אבל לאורך זמן היא תעלה.
  סגור
 • ואולי תיהיה ירידת תשואות?? הוא גם אמר
  אין לך מושג 29/05/2017 13:50
  הגב לתגובה זו
  3 0
  להיזהר ממניות, אז אמר, ואם האגחים ימשיכו לעלות הוא יחזיר לי את הכסף? הנייר סובל הכל ז
  סגור
 • הנבואה היא על עליית התשואות... (ל"ת)
  שמענו 29/05/2017 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור