שטייניץ: "היעד המרכזי גם בתקציב החדש - צמיחה גבוהה ואבטלה נמוכה"

שר האוצר: "זו טעות לחשוב שאפשר לנפח את הכלכלה על ידי הזרמות תמריצים אדירות, כדי להגדיל באופן מלאכותי את הפעילות הכלכלית, ומצד שני לעודד גם השקעות ובניה לטווח ארוך"
|
(6)
שר האוצר, יובל שטייניץ (קרדיט: BizTV)

"קבעתי והצהרתי על יעד מרכזי בתקציב החדש שגם עומד בראש סדר העדיפויות העולמי - צמיחה גבוהה ככל האפשר ואבטלה נמוכה ככל האפשר", אמר היום שר האוצר, יובל שטייניץ בוועידה לחיזוק המגזר העסקי בישראל, ECONOMIX.IL, והוסיף "אם אתה נכשל בצמיחה ובאבטלה ובנתוני המאקרו - נכשלת מבחינה כלכלית. שאלת ניהול המאקרו של כלכלת המדינה קריטית תמיד ובמיוחד בשנות המשבר הגלובלי".

"אסור ששום פופוליזם זול, ושום מחאה חברתית, ושום הלכי רוח כאלה ואחרים יסיטו אותנו מהנושא העיקרי של צמיחה גבוהה ואבטלה נמוכה. לשם כך דרושה קודם כל שמירה על התקציב והמשמעת התקציבית. יהיה גידול בתקציב אבל אנחנו מתכוונים לשמור על הכלל הפיסקלי. צריך לשמור על גירעון סביר על מנת לשמור על תדמיתה של מדינת ישראל כמדינה בטוחה יחסית למדינות העולם. האחריות חייבת לנצח את הפופוליזם

"זו טעות לחשוב שאפשר לנפח את הכלכלה על ידי הזרמות תמריצים אדירות כדי להגדיל באופן מלאכותי את הפעילות הכלכלית ומצד שני לעודד גם השקעות ובניה לטווח ארוך. מדינות רבות חשבו שיוכלו לאחוז את המקל בשני קצותיו. אנחנו בחרנו באסטרטגיה של השקעות לטווח ארוך ואכן בניגוד למגמה העולמית מאז סוף 2009 רמת ההשקעות הקבועות במשק גדלה מעל ל-35%, מה שהוביל גם לגידול בתעסוקה, ועל הדבר הזה צריך לשמור מכל משמר.

"המגזר העסקי הוא מנוע הצמיחה של מדינת ישראל. המדינה משרתת את הציבור ואת המגזר העסקי. הממשלה לא אמורה להיות היצרן הגדול במשק, אלא המזגר הפרטי וכך ראוי ורצוי שיהיה.

"אכן, המגזר העסקי מצוי תחת מתקפה שכוללת גם ביקורת והתלהמות ובמקרים מסויימים גם גובלת בהסתה. כשהמורל נמוך גם המוטיבציה להשקיע נמוכה. אני אומר באופן ברור - מותר להרוויח. זו מטרה לגיטימית של המגזר העסקי. את ההתלהמות כנגד המגזר העסקי צריך לעצור ולא צריך לחשוש לבקר את המחאה, שבחלקה כללה התלהמות כנגד הסקטור העסקי, ובחלקה היה בה עיוורון למלחמת העולם הכלכלית שעוברת על העולם. אי אפשר לנהל את ענייני המדינה כאילו אנו אי בודד בים. המטרה המרכזית של הממשלה היא קרב ההגנה על כלכלת ישראל.

"את המגזר העסקי ואת ההשקעות במשק אנחנו מעודדים במגוון נרחב של צעדים. לפני שנה החלטתי להאריך ולהרחיב את כל התוכניות של ההלוואות של המדינה לעסקים קטנים ובינוניים והרחבנו את התוכניות האלה לכל הבנקים. אנחנו משתדלים לחזק את היצואנים. ממש בימים אלה אנחנו הולכם להשקיע בקרן שיווק שתשקיע בעזרה ליצואנים לשווק את תוצרתם בעולם, זה יקרה בשבועות הקרובים ואנחנו גם ממשיכים להשקיע בחוק עידוד השקעות הון שעושה אבחנה בין חברות יצואניות גלובליות שמקבלות הטבות מס של 12% במרכז הארץ ו-6% בפריפריה. זה המגזר היצרני שמקבל מאיתנו עידוד נוסף.

שטייניץ חזר גם על האזהרה שהשמיע בשבוע שעבר ואמר כי "אם חס וחלילה ננהג בחוסר אחריות ונקלע למצב שמתקרב לזה של יוון או ספרד, אין בעולם גורם שיזרים למדינת ישראל חבילות סיוע או חילוץ. אנחנו חייבים להיות זהירים שבעתיים כי לנו אין מי שיחלץ אותנו. עד היום התמודדנו עם המשבר בהצלחה יחסית".

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  תעודד משקיעם זרים
  שפוי 12/06/2012 12:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שר האוצר יוצא בהצהרה שהמטרה שלו לעודד צמיחהולעודד תעסוקה והוא שוכח שכדי להשיג יעדים אלה הוא חייב לעודד משקיעים זרים לבא לארץ..הוא מתעלם מהעובדה שמשקיעים זרים לא רק שלא באים אלא אפילו נוטשים כשמי שאחראי לכך בעצם הוא האוצר- עם הבירוקרטיה המסורבלת..עול המיסים וזאת מלבד הבעיות הבטחוניות..אתה רוצה שמשקיעים זרים יבואו? תן להם סיבה...תוריד מס חברות על משקיעים זרים(לא אמרתי לפטור- רק להוריד)..תוריד מס על רווחי הון ממשקיעים זרים.. תסבסד להם עלות שכר(במקום לשלם דמי אבטלה- תן את דמי האבטלה כסיבסוד למשקיעים זרים שיעסיקו אותם)-תן להם ערבויות לפיצויים אם ייאלצו להשבית מפעלים בגין מצב בטחוני (מלחמה למשל)...ותן העדפה למי שיפנה משאבים לאזורי פיתוח...למד מספיר זל שידע איך למשוך משקיעים זרים בתקופה שבה המשק היה פחות איתן מהמצב היום אבל זה מר שטיניץ לא לומדים באוניברסיטה....זה חוכמת חיים.. זה חזון...זה להיות פחות פולטיקאי ועסקן ויותר מדינאי שרואה קדימה....אל תהיה טקטיקן קטן שמנצח קרב אחד או שניים אבל נכשל כאסטרטג וכך תפסיד במערכה הכוללת
  סגור
 • 4.
  מדיגוס הזמנה ב 50 אלף דולר הנצנים ניראו בארץ עת הזמיר ה
  בנטוב 12/06/2012 11:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הגיע בשורה משמחת אפשר להגיד את האימרה השמיים הם הגבול בהצלחה למדיגוס ולביומד הישראלי
  סגור
 • 3.
  בסה"כ צודק. המחאה רק גוררת האטה והעלאת מיסים
  אחי 12/06/2012 10:58
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הסוציאליסטים קפצו על העגלה, וכל הרעיון של להפסיק לסבסד מגזרים עושקים הפך למצב ההפוך בו יותר תקציבים הולכים לשם..
  סגור
 • בגלל המחאה ? אולי בגלל הממשלה העקומה שלך
  תומך במחאה 12/06/2012 11:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל ממשלה שפויה היתה מבינה שהתסיסה והתסכול בקרב רוב העם הגיעו לרמות כה גבוהות ולכן הגיע הזמן להפסיק עם סבסוד של מגזרים עושקים כמו חרדים ולהפנות את המשאבים לבריאות, חינוך, תחבורה, רווחה כך שרוב העם יקבל תמורה ראויה למיסים והמחירים הגבוהים שהוא משלם בארץ . אבל הממשלה העקומה שלנו רוצה להמשיך לממן פרזיטים ולשחד מפלגות פוליטיות ולכן מעלה מיסים.
  סגור
 • 2.
  הנה הסיבה לאבטלה הנמוכה בארץ.
  משקרים אתכם 12/06/2012 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט מאוד!!! מידי שנה פחות ופחות אנשים יוצאים לחפש עבודה ופשוט יוצאים ממעגל התעסוקה. ככה שבפועל אנחנו 7 מיליון אזרחים ורק3מיליון בכלל יוצאים לעבוד או מחפשים עבודה. לכן אם היו יוצאים כל מי שמלאו לו 18 עד גיל הפנסיה היה לנו 20 אחוז אבטלה כמו בספרד. לכן הפוליטיקאים שאלופים לשחק עם מספרים מצליחים כל כך בטיפול באבטלה. אנחנו נמשיך להיות חמורים ולמממן את הציבור הערבי והדתי.
  סגור
 • טען עוד
 • 1.
  אולי תפסיקו לשחד את מפלגות החרדיות???
  זה יחסוך המון כסף 12/06/2012 10:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תמיכה בבחורי ישבות שלא עובדים, הנחות בארנונה לחרדים, דיור מסובסד , קצבאות ילדים , ועוד הרבה הטבות אחרות שציבור חילוני, עובד לא זוכה להנות מהן. זהו שוחד פוליטי שבכל מדינה מתוקנת היה נחשב כשחיתות שעליה הולכים לכלא. אם תתחילו לצמצם את ההטבות השערורייתיות האלה , זה יחסוך מיליארדים, ואז לא יהיה צריך להעלות מע"מ.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות