הצעת חוק התוכנית הכלכלית ליישום המדיניות הכלכלית לשנות התקציב 2015 ו- 2016 - בחירת הסוכן הפנסיוני

ביום 31.8.2015 פורסמה ברשומות הצעת חוק התוכנית הכלכלית (תיקוני חקיקה ליישום המדיניות הכלכלית לשנות התקציב 2015 ו- 2016), התשע"ה-2015. במסגרת הצעת החוק מוצע לתקן את חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ייעוץ, שיווק ומערכת סליקה פנסיוניים), התשס"ה-2005 ואת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), התשס"ה-2005. מוצע לבצע הפרדה בין שירותי תפעול הניתנים למעסיק לשירותי שיווק פנסיוני הניתנים לעובדים וכך לאפשר לעובד לבחור באופן חופשי בבעל רישיון, לצמצם ניגוד עניינים של בעל הרישיון ושל המעסיק, לעודד תחרות ולהוזיל עלויות דמי ניהול לעובד. עוד מוצע, לעגן את זכות העובד לקבל ייעוץ או שיווק לגבי החיסכון הפנסיוני שלו מבעל רישיון בו יבחר ולאסור על המעסיק להתנות ביצוע עסקה במוצר פנסיוני בביצועו ע"י בעל רישיון מסוים (ובכלל זה סוכן הביטוח המספק שירותי תפעול למעסיק). כמו כן, בהתאם להצעת החוק, מוצע לקבוע שמעסיק לא יהיה רשאי להתנות ביצוע הפקדות כספים לקופת גמל בעבור עובד או מתן טובת הנראה אחרת לעובד בכך שפעולות ביצוע עסקה במוצר פנסיוני יעשו ע"י בעל רישיון מסוים. עו"ד הלית כהן-רזניצקי.
|
משכן כנסת ישראל, צילום: באדיבות אתר הכנסת

ביום 31.8.2015 פורסמה ברשומות הצעת חוק התוכנית הכלכלית (תיקוני חקיקה ליישום המדיניות הכלכלית לשנות התקציב 2015 ו- 2016), התשע"ה-2015 (להלן: "הצעת החוק").
מטרת הצעת החוק, בין היתר, לתקן חוקים שונים במטרה לחזק את הצמיחה במשק, להגדיל את הפריון במשק ורמת התחרות בו ולהוזיל את יוקר המחיה.
במסגרת הצעת החוק מוצע לתקן את חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ייעוץ, שיווק ומערכת סליקה פנסיוניים), התשס"ה-2005 ואת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), התשס"ה-2005. להלן עיקרי התיקונים המוצעים בחוקים אלה הנוגעים ליחסי עובד מעביד:
הפרדה בין השיווק הפנסיוני לשירותי תפעול
החל מינואר 2008 חלה חובה על כל מעסיק להפקיד עבור עובדיו לחיסכון הפנסיוני מכוח צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק.
כאמור בדברי ההסבר להצעת החוק, חישוב הזכויות המגיעות לכל עובד, הפקדת הכספים בגופים המוסדיים השונים, וביצוע בקרה על נכונות ההפקדה (להלן: "שירותי תפעול") כרוכים בעלות כספית.
בשל האמור, מעסיקים רבים מתקשרים עם סוכנויות ביטוח לשם הענקת שירותי שיווק פנסיוני לעובדיהם וביצוע פעולות באותם מוצרים. במסגרת שירות זה מספקות סוכנויות הביטוח שירותי תפעול למעסיקים, לעיתים קרובות ללא תמורה, מאחר והתשלומים שמשלמים הגופים המוסדיים לסוכנות הביטוח מתוך דמי הניהול שנגבים מהלקוח מממנים למעשה את עלויות התפעול.
כך יוצא שסוכן הביטוח, שמחויב להציע לעובד את החיסכון הפנסיוני המתאים ביותר עבורו ולדאוג לענייניו בכל תקופת הביטוח, מחלק זמנו בין שירותי השיווק שהוא מספק לעובד לשירותי התפעול שהוא מספק למעסיקו של אותו עובד. כמו כן, התוצאה היא שהעובד מממן את הוצאות התפעול של מעסיקו.
לפיכך מוצע לבצע הפרדה בין שירותי תפעול הניתנים למעסיק לשירותי שיווק פנסיוני הניתנים לעובדים וכך לאפשר לעובד לבחור באופן חופשי בבעל רישיון, לצמצם ניגוד עניינים של בעל הרישיון ושל המעסיק, לעודד תחרות ולהוזיל עלויות דמי ניהול לעובד.
חופש הבחירה במשווק וביועץ הפנסיוני
עוד מוצע, לעגן את זכות העובד לקבל ייעוץ או שיווק לגבי החיסכון הפנסיוני שלו מבעל רישיון בו יבחר ולאסור על המעסיק להתנות ביצוע עסקה במוצר פנסיוני בביצועו ע"י בעל רישיון מסוים (ובכלל זה סוכן הביטוח המספק שירותי תפעול למעסיק).
איסור התניית ביצוע פעולות באמצעות בעל רישיון מסוים
בהתאם להצעת החוק, מוצע לקבוע שמעסיק לא יהיה רשאי להתנות ביצוע הפקדות כספים לקופת גמל בעבור עובד או מתן טובת הנראה אחרת לעובד בכך שפעולות ביצוע עסקה במוצר פנסיוני יעשו ע"י בעל רישיון מסוים.
תחילה
על פי הצעת החוק, תחילתו של התיקון המוצע תהיה ביום 1.12.2015.

הכותבת – מנהלת "כל עובד" מבית חשבים ה.פ.ס מידע עסקי בע"מ.
אין במידע המופיע באתר "כל עובד" או בשירות הניתן למנויי האתר כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי  ואין באמור כדי להוות מענה לנסיבות מקרה קונקרטיות ו/או ספציפיות, לחוות דעה או להביע עמדה ביחס למקרה מסוים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות