אספן ממשיכה לממש: מוכרת נכס בגרמניה ברווח של 32 מיליון שקל

אספן מימשה לאחרונה נכס בהולנד ברווח של 25 מיליון שקל, וכעת, מוכרת נכס בשטוטגרט בגרמניה ב-188 מיליון שקל שיותיר לה תזרים של 71 מיליון שקל
|
צופית הראל - אספן גרופ, צילום: איליה מלינקוב

אספן גרופ מכרה מבנה משרדים בעיר שטוטגרט שבגרמניה, תמורת 48 מיליון אירו (188 מיליון שקל). אספן גרופ החזיקה 70% מהנכס והיתר הוחזקו בידי שלמה חברה לביטוח.

הרווח הצפוי, עם השלמת העסקה יסתכם ב-8 מיליון אירו (כ-32 מיליון שקל). כמו כן, לחברה יוותר תזרים חופשי (לפני מס והוצאות נלוות) של 18 מיליון אירו (כ-71 מיליון שקל).

הנכס, המשתרע על שטח של כ-19.9 אלף מ"ר, נרכש בשנת 2014 בשותפות עם 'שלמה חברה לביטוח'. הנכס מושכר למדינת Baden-Wurttemberg, כאשר שוויו בספרים ערב המכירה הינו כ-36.5 מיליון אירו. השלמת העסקה כפופה בין היתר לסיום ההליכים הרגולטוריים הנדרשים.

צופית הראל, מנכ"לית אספן אמרה עם הדיווח על העסקה כי "רכשנו את הנכס בשנת 2014, ולצד הצמיחה בשוק המשרדים בגרמניה השגנו תשואה אטרקטיבית על ההשקעה. כמו-כן, במהלך החודש השלמנו את מכירת המרכז הלוגיסטי המושכר ל'טימברלנד' בהולנד - מימוש חשוב שהותיר בידי החברה רווח הון ותזרים משמעותיים. נמשיך לפעול להשבחת פורטפוליו הנכסים של החברה ולאיתור הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל".

לאחרונה דיווחה אספן על מכירת המרכז הלוגיסטי המושכר לרשת האופנה טימברלנד, בעיר אלמלו (Almelo) שבהולנד, תמורת 50.6 מיליון אירו (כ-203 מיליון שקל). המכירה הותירה בידי החברה רווח הון (לפני מס והוצאות נלוות) של כ-25 מיליון שקל ותזרים חופשי (לפני מס והוצאות נלוות) של כ-136 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות