הצריכה בארה"ב בריבאונד ענק; צמחה ב-0.6% באוגוסט

החדשות הטובות מגיעות גם מנתוני האינפלציה לחודש זה, כאשר מדד מחירי הליבה, אותו בוחן ה'פד' בקפידה, עומד כעת על קצב עלייה שנתי של 1.8% בלבד
|
הצריכה בארה"ב בריבאונד ענק; צמחה ב-0.6% באוגוסט

מונעת ממבצעים לרכישות רכבים ומחירים נוחים למוצרי הצריכה הבסיסיים, הצריכה הפרטית בארה"ב עלתה ב-0.6%, בחודש אוגוסט, הקפיצה החדה ביותר מזה שנתיים, כך דיווחה לשכת המסחר היום. יצרני הרכבים עשו מאמצים גדולים להוציא רכבים רבים למכירה. מוקדם יותר השנה דווח על ידי הממשל האמריקני כי רכישת כלים ממונעים רשמה עלייה של 2.8% בחודש אוגוסט בלבד.


מחירי מוצרי הצריכה ירדו ב-0.1% בחודש אוגוסט, מחירי המוצרים בני קיימא נפל ב-0.4%, בעוד מחירי המוצרים שאינם בני קיימא נפלו ב-0.5%. מגד מחירי השירותים התייקרו ב-0.2%. המדד החשוב באמידת האינפלציה הוא מדד מחירי הליבה, שלא כולל את מחירי המזון והאנרגיה, רשם עלייה של 0.1% בחודש אוגוסט בהתאם לציפיות. לפיכך, מדד מחירי הליבה רשם ירידה לקצב שנתי של 1.8%, הנמוך ביותר מאז תחילת 2004.

חוסנה של הצריכה הפרטית הוא כלי מפתח לכלכלה. הצמיחה האדירה של אוגוסט כנראה לא תלווה אותנו גם בחודשים הבאים, עם זאת עדיין מוקדם לקבוע אם ההוצאה הצרכנית תפחת באופן משמעותי למרות הנפילה במחירי הבתים וחולשה בשוק העבודה. האינדיקטורים לחודש אוגוסט יעניקו לפדרל ריזרב מעט תקווה כי נפילה חמורה יותר בכלכלה יכולה להימנע.

מהצד השני של המתרס, חשוב להבין שספק אם המספרים של מדד המחירים והליבה יחזרו על עצמם. נזכיר כי מחירי הנפט, זינקו מאז חודש אוגוסט והם קרובים מאוד היום לשיא חדש. הפדרל ריזרב לא ישכח את נושא האינפלציה מהר מאוד, למרות שהמוניטורים הראשיים עברו לפוקוס על הצמיחה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות