ריבלין: "אם הייתי צריך לעבור לדרום עם הילדים שלי הייתי מודאג"

כך אמר הח"כ בדיון בנושא תקצוב העברת מחנות צה"ל לנגב. בנצי ליברמן: "לא נעביר למשרד הביטחון מקדמה עד שמחנות צה"ל במרכז לא ישווקו
|
(1)
עיר הבה"דים

"לא נעביר למשרד הביטחון מקדמה עד שמחנות צה"ל במרכז לא ישווקו", כך אמר היום (א') מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן בדיון שנערך בוועדת המשנה לבחינת מערכת הביטחון בוועדת החוץ והביטחון.

לדבריו, "בכדי שניתן יהיה להתחיל להעביר למשרד הביטחון מקדמה בסך 3 מיליארד שקלים לטובת מימון הפרויקטים השונים הקשורים במעבר צה"ל לנגב, משרד הביטחון חייב להתחיל לקדם באופן מידי את פינוי מחנות צה"ל הפרוסים במרכז כך שניתן יהיה לשווק אותן לצורך מימון המקדמה. מהלך זה בשלב הנוכחי טרם התחיל ועל כן מנהל מקרקעי ישראל לא העביר את המקדמה".

צה"ל: "אין בכוונת המשרד לפנות בשלב הנוכחי את מחנות צה"ל במרכז"
נציגת צה"ל בדיון אל"מ אורלי שטרן השיבה בעניין זה כי על פי תוכנית משרד הביטחון, אין בכוונת המשרד לפנות בשלב הנוכחי את מחנות צה"ל במרכז הארץ הפרוסים על אותם שטחים יקרים מבחינה נדל"נית כמו מחנה צריפין או תל השומר. "מבחינת צה"ל המתווה המימוני, על פי החלטת הממשלה לפרויקט זה, הוא בינוי פיצוי ולא כפי שמקובל, פינוי פיצוי. גם אם מחנות צה"ל ממוקמים היום באזורים היקרים של מרכז הארץ, ההוצאות על ארנונה צפויות לגדול משמעותית לאחר המעבר לדרום. הוצאה זו תבוא לידי ביטוי בתקציב הביטחון."

ראש המנהלת במשרד הביטחון חזי משיטה ציין כי אם המדינה לא תערך נכון לקראת הגעתן של המשפחות הצעירות בעיקר בתחום המגורים אך גם בהיבט התעסוקתי התחבורתי והבריאותי, הדבר עלול לפגוע במהלך כולו כולל בתושבי הדרום עצמם ששכר הדירה שלהם עלול לעלות. משיטה הוסיף כי קידום הפרויקט מותנה בשת"פ שבין הציר הצבאי והאזרחי גם יחד.

יו"ר ועדת המשנה ח"כ ריבלין התייחס למחלוקת ואמר כי "יש כאן מספר לא מבוטל של בגים בתוכנית בהיבט התקצובי מאחר ומשרד הביטחון מתכנן את היציאה למהלך על בסיס המקדמה ממנהל מקרקעי ישראל בעוד שהמנהל לא מתכוון להעביר את הכסף כל זמן שצה"ל לא מפנה את הבסיסים מרכז הארץ. עוד הוסיף ח"כ ריבלין כי במצב הנוכחי כשיש משפחות צעירות שכבר בזמן הקרוב אמורות לקבל החלטה אם לעבור לדרום, אם אלו היו הילדים שלי אני הייתי מודאג. ח"כ ריבלין הבהיר למשתתפים כי בעוד שלושה חודשים תתקיים ישיבת מעקב וכן סיור בשטח.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שילמד עברית קודם! לא נעביר את מחנות צה"ל עד שלא ילמד.
  ברק 20/01/2014 12:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זאת שלילה כפולה. "לא נעביר למשרד הביטחון מקדמה עד שמחנות צה"ל במרכז לא ישווקו" הוא התכוון ל- "לא נעביר למשרד הביטחון מקדמה עד שמחנות צה"ל במרכז ישווקו".
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות