במחיר פריפריה: היכן בת"א תימכר דירת 4 חד' חדשה ב-1.1 מיליון ש'?

חברת חלמיש תקים את הפרויקט בדרום תל אביב ובתמורות שתקבל תרכוש 100 דירות עבור זכאי הדיור הציבורי בעיר
|
(3)
נדל"ן

הוועדה המקומית תל אביב-יפו אישרה היום (ד') להפקיד את תכנית דרום מתחם הגדנ"ע, הכוללת כ-300 יחידות דיור. חברת חלמיש תקים את הפרויקט ומהרווחים תרכוש כ-100 דירות לטובת הדיור הציבורי בעיר. כיום ממתינים בתל אביב-יפו כ-250-300 זכאי דיור ציבורי לפתרון דיור. ההמתנה רבת השנים נובעת ממחסור בדיור ציבורי ובאמצעות הסכם זה תוכל חלמיש לספק פתרונות דיור לזכאים.

אישור התכנית מאפשר את מימוש ההסכם אשר נחתם בחודש מארס 2013 בין יו"ר חלמיש, רחל תורג'מן לבין החשב הכללי באוצר, אושיק בן עטר והמנכ"ל לשעבר, משרד השיכון מרדכי מרדכי, במסגרתו תיזום החברה בניית כ-300 יח"ד חדשות בפרויקט חדש למגורים שתקים במתחם "הגדנ"ע" בשכונת נווה עופר. 15 יחידות דיור מתוך 300 הדירות יוקצו לדיור סוציאלי ושאר הדירות לזכאי משרד הבינוי והשיכון (חסרי דירה) לתושבי תל אביב-יפו . באמצעות התמורות מפרויקט זה תרכוש חלמיש את 100 הדירות.

18 בניינים בני 5 עד 6 קומות
תכנית דרום הגדנ"ע כוללת הוספת יחידות דיור מגוונות בגדלים שבין 5-3 חדרים, בשטח עיקרי ממוצע של 85 מ"ר ליחידת דיור. השכונה החדשה תכלול 18 בנייני מגורים בני 5 עד 6 קומות, שיתפרסו על פני 3 מגרשים סמוכים. קידום התכנית נעשה כחלק מפעילות העירייה בתחום הדיור לקידום והאצת התכנון והזמינות של מתחמי מגורים בבעלות ממ"י- כגון נס לגוים ומכבי יפו.

רחל תורג'מן, יו"ר חלמיש; קרדיט: יח"צ
רחל תורג'מן, יו"ר חלמיש: "פרויקט הגדנ"ע יימשוך אוכלוסייה צעירה ויזרים דם חדש לדרום העיר. אני מאמינה שהפרויקט יביא לתנופת בינוי באזור וכמו כן, יגדיל את היצע הדירות בתל אביב ויקל על מצוקת הדיור. בתמורות שתקבל חלמיש מהפרויקט, החברה תרכוש עשרות דירות למען הדיור הציבורי, דבר שיקצר את זמן ההמתנה של מחוסרי הדיור בחצי. אני מודה לראש העירייה, רון חולדאי על תשומת ליבו לנושא הדיור הציבורי בתל אביב-יפו ועל דאגתו לאוכלוסיות החלשות בעיר."

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס מעריך כי מחיר דירת 3 חדרים בנווה עופר החדשה, יעמוד על כ-800 אלף שקל, דירת 4 חדרים לפי דנוס, תתחיל במחיר של 1.1 מיליון שקל ומחיר דירת 5 חדרים, יעמוד על כ-1.3 מיליון שקל. "אנו מברכים את תכנית הבנייה בדרום העיר. אין ספק שהתוכניות החדשות המאושרות לאחרונה בדרום העיר, יביאו לחיזוק משמעותי לאזור ולשינוי הצביון שלו, מאזור מוזנח מוכה אבטלה לאזור פורח, תוסס וצעיר כפי שתל אביב מתאפיינת בחלקיה המרכזיים והצפוניים. הייצור של דיור אלטרנטיבי במחירים שציינתי, יעזרו למנוע את ההגירה השלילית מהעיר שהולכת וגוברת בשנים האחרונות ונובעת אך ורק ממחירי הדיור הגבוהים מאוד בעיר."

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  תזהרו=דמגוגיה להרצת פראייר=בועה50%פיצוץ=מיתון קשה!!!!!! (ל"ת)
  בלוף נדלני לפראייר 14/08/2013 18:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  ממתי 1.1 מיליון ש"ח נחשב לבר השגה ?!!
  אא 14/08/2013 15:15
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בר השגה = עד 900 ש"ח בחודש לעובדים שיש להם שכר מעל 8000 ועד 200 ש"ח בחודש לעובדים שמרווחים עד 5000 ש"ח בחודש. ממתי 1.1 מיליון ש"ח זה בר השגה ? מהירושה של ההורים זה בר השגה ?? ומה עם ההורים, לאן הם ילכו ? ומה עם הדור הבא ? כיצד יקנה דירה כאשר יוצר מחצי השכר יחוייב לכל החיים ? חייבים לקבוע מה זה "בר-השגה" בחקיקה בכנסת !!!
  סגור
 • 1.
  נשמע מעניין מתי מתחילים לבנות ומי המשוק (ל"ת)
  חסר דיור 14/08/2013 15:04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות