שוק המט"ח קרוב מאוד לנקודת הכרעה. ערנות מוגברת מתבקשת!

הטור השבועי של רובי סלם מנכ"ל RSTRADING, ומנהל תחום המט"ח בהישגים.
|
רובי סלם

"אם נבחן את גרף המחירים של היורו דולר כמייצג שוק המטבעות, כוכב הצפון אשר מתחיל ומסיים מהלכים נוכל לראות סוג של תחתית קעורה ומתעגלת המתפתחת לה בשבועות הקרובים.....
על פי ניסיוני ישנו סיכוי שבשבועות הקרובים נחזה במהלך מאוד אלים של היורו דולר מעלה, דבר שיגרור החלשות עולמית של הדולר כנגד רוב הצמדים. מדובר בגל צונאמי שמפתיע משום מקום ולכן כדאי להיות ערניים. התחתית המתעגלת והקשתית אוגרת בתוכה לחץ רב מאוד וכשהוא מתפרץ התגובות לרוב מאוד חדות ומהירות." 25.02.09בשבוע שעבר התרעתי לגבי האפשרות של היפוך מגמה בשוק המט"ח בשבועות הקרובים. בשבוע החולף לא התקבלו אינדיקציות חדשות סותרות למעט העובדה שהדולר המשיך להתחזק מעט בעולם. יש לציין שלמרות זאת גם השבוע האחרון בהחלט לא סוגר את האפשרות בפני גל חזק בכיוון הנגדי והימים הקרובים קריטיים לקביעת המשך המגמה בתקופה הקרובה. ככל שהתבנית מתהווה לאט יותר כך המהלך הבא יהיה עוצמתי יותר.

רמת המבחן לפריצה ולתחילת תנועה סומנה אז ב 1.30 ביורו דולר אולם לאור תנועת המחירים והתבנית הקעורה הממשיכה להיבנות רמת הפריצה החדשה ממוקמת ברמת ה 1.2700 שכן טווח המסחר מתכווץ. רק במידה ותיפרץ ניתן לשקול עסקה עם הוראה לבלימת הפסד שתמוקם 200 פיפס מתחת ויעד רווח שימוקם בין 500-1000 פיפס מעל, עוד מוקדם לקבוע. במידה והפריצה לא תתרחש והשוק ימשיך לרדת נוכל לתזמן כניסות ולרכב על המשך הירידות כמו שאותתנו במהלך השבוע האחרון.

מנגד יש להיערך לאפשרות של המשך הירידות ובמידה ורמת התמיכה 1.2500 תישבר כלפי מטה פריצה אמינה יתקבל איתות למכירה . יש לציין שהאיתות יהיה ראשוני ולא מומלץ להיכנס בפריצתו הראשונה. אנו נדאג לעדכן במידה ויהיו התפתחויות.

חשוב לציין שבמידה ויפרוץ היורו דולר למעלה הדבר יוביל להיחלשות הדולר בעולם כנגד רוב הצמדים כולל מול השקל ולכן מי שמחזיק פוזיציות לונג בצמד זה יוכל לשקול מימוש רווח. מנגד אם היורו שובר מטה סביר ונראה את הדולר שקל מטפס יחסית מהר לתחנה הבאה ברמת ה 4.30-4.35.

*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות