איך לאתר את המניה הבאה שלך?

טל שיריזלי סמנכ"ל מחקר ואנליזה - מודוס סלקטיב ניהול ויעוץ השקעות בע"מ אטרקטיביות ההשקעה במניה נמדדת במישורים של תשואה, סיכון וזמן.
|
איך לאתר את המניה הבאה שלך?

אטרקטיביות ההשקעה גדלה ככל שפוטנציאל הרווח גדול יותר, רמת הסיכון הכרוכה בהחזקה נמוכה יותר ופוטנציאל הצפת הערך למשקיעים מהיר יותר.

בבחירת יש להתייחס למגוון היבטים ובהם:
• פוטנציאל התשואה: הפער בין התמחור הכלכלי של המניה למחירה בשוק.
• הסיכון הכרוך באי עמידת החברה בתחזיות: אמידת הסיכון נעשית על בסיס ניתוח אופי פעילות החברה, תנאי השוק והסביבה העסקית בהם פועלת החברה, ההתפתחויות הצפויות בעסקיה ומגוון ההזדמנויות והאיומים העומדים בדרכה.
• תזמון והצפת ערך: כבסיס להערכת הזמן בו צפוי מידע לזלוג לשוק ולהוביל להצפת הערך, יש לנתח את פרק הזמן בו צפויים אירועים משמעותיים להתרחש, עוצמתם והשפעתם על פעילות החברה במישור של הכנסות ורווח. לשקיפות החברה ודיאלוג ההנהלה עם שוק ההון משקל מכריע בכל הנוגע לתזמון והצפת הערך.

יצוין כי תמחור כלכלי של מניה הינו הליך מקצועי מורכב הכרוך בביצוע הערכות שווי מעמיקות. לעיתים ניתן לאתר מניות על בסיס שימוש בשיטות של מכפילים (רווח, תזרים וכיו"ב), , ניתוח אירועים משמעותיים הצפויים בחברה (דוגמת כניסה לשוקי פעילות חדשים, רה ארגון וכיו"ב), השלכה מתנאי המאקרו על פעילויות החברות (לדוגמא אטרקטיביות ההשקעה בחברות נדל"ן בתקופות של ריביות נמוכות ונזילות גבוהה).
בניגוד לעבר, בשנים האחרונות המידע הנוגע לחברות הינו זמין וקל להשגה.

*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות