עיריית ירושלים תקבל פטור מהקמת דרך מילוט לשגרירות האמריקאית

המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה על הענקת פטור לתקופה של 3 שנים; שר האוצר צפוי לחתום על הצו כבר בימים הקרובים

|
ניר ברקת, צילום: מרק ישראל סאלם
לאחר עיכובים ביורוקרטיים לקידום העברת השגרירות האמריקאית לירושלים, המועצה הארצית לתכנון ובנייה מעדכנת היום (ג') כי תמליץ לשר האוצר, משה כחלון, לפטור את עיריית ירושלים מתוכנית ומהיתר לצורך הקמת חומה וסלילת דרך מילוט עבור השגרירות האמריקאית בירושלים. כחלון צפוי לחתום על הצו כבר בימים הקרובים.
בפני המועצה הארצית הוצגו החשיבות והדחיפות הלאומית בהשלמת סידורי הביטחון הדרושים עד למועד מעבר שגרירות ארה"ב לירושלים, עליו הכריז נשיא ארה"ב. לאור הצורך בהתאמות המתחם הקיים לדרישות האבטחה של מתחם המשמש כמקום מושבו של השגריר אשר השלמתן נדרשת עד למועד המעבר, החליטה המועצה להמליץ על הפטור כאמור.
 
הפטור יהיה תקף למיקומים שהוצגו בפני המועצה ולתקופה של עד 3 שנים, במהלכן יבוצעו העבודות והשימושים מכוח הצו. מנהלת מינהל התכנון, דלית זילבר הסבירה כי "המועצה הארצית שקלה בדיון את ההיבטים התכנוניים של שגרירות ארה"ב בירושלים. לאור העובדה כי הבקשה אינה פורצת את המסגרת התכנונית הקיימת, החליטה המועצה פה אחד להמליץ על קידום מהיר של העברת השגרירות לירושלים במועד המתוכנן".
 
שר האוצר, משה כחלון: "כפי שהתחייבנו, לא ניתן לבירוקרטיה מיותרת לעכב את העברת השגרירות האמריקאית לירושלים בירת ישראל הנצחית. מדובר במהלך מדיני אסטרטגי עבור מדינת ישראל וגופי התכנון בראשותי יעשו את כל הנדרש בכדי להתכנס ללוח הזמנים הנדרש. כשר האוצר של מדינת ישראל אני שוב מודה על הזכות שנפלה בחלקי לקחת חלק במהלך ההיסטורי הזה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות