הדולר היציג נקבע בעליה קלה: "רמת ה-4.12 שקלים לדולר מהווה תמיכה קריטית"

כך אומרת ליאונור טרקיאלטאוב, מנהלת מחלקת מט"ח באיי.בי.איי. הדולר היציג נקבע על 4.144 שקלים
|
הדולר היציג נקבע בעליה קלה: "רמת ה-4.12 שקלים לדולר מהווה תמיכה קריטית"

השקל נסחר במשך מרבית היום ביציבות עם נטיה קל להחלשות מול הדולר לאחר ההתחזקות שרשם אתמול המטבע הישראלי בשעות המסחר האחרונות. בעולם נסחר השטר האמריקני במגמה מעורבת, יציב מול האירו ומתחזק מול היין היפני עקב הירידה בסלידה מסיכון שנמשכת לאור גל העליות שנרשם בוול סטריט במהלך ימי המסחר האחרונים.

יחד עם זאת נזכיר, כי אתמול שברו המדדים בוול סטריט רצף של חמישה ימי מסחר חיוביים מאוד. החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט מורים לפי שעה על עליות שערים עם פתיחת המסחר, עובדה שתומכת בהיחלשות השטר הירוק למול המטבעות העיקריים.

בשיחה עם bizportal אומרת ליאונור טרקיאלטאוב, מנהלת מחלקת מט"ח באיי.בי.איי., כי "אני עדיין מסתכלת על מה שקורה במשק שלנו וקשה לי לראות שהשקל הופך להיות אטרקטיבי להשקעה. יש איזשהי רגיעה בעיקר בגלל מה שקורה בעולם. אני מהפסימיים עדיין. המשבר הרבה יותר חמור ממה שאנחנו חושבים, גם המשבר הריאלי וגם המשבר באמון".

"הבנקים המרכזיים יצירתיים לגמרי עם הכלים החדשים שהם מפעילים וגם בבנק ישראל לא יושבים בשקט. רמת ה-4.12 שקלים היא משמעותית. אם היא תישבר למטה אז הדולר עשוי לרדת ל-3.92 שקל אולם בינתיים לא שיניתי את דעתי, כלומר הדולר צפוי להמשיך להתחזק והרמה המשמעותית הבאה היא 4.37 שקלים".

הכלכלן הראשי של הראל פיננסים, מיכאל שראל, אומר בסקירה שפרסם היום (ג') כי "בעקבות המדד הנמוך יוכל להמשיך בהרחבה המוניטרית, הכוללת הגדלת כמות הכסף ותמיכה בפיחות של השקל". שראל מוסיף כי "במידה ולא יחול פיחות משמעותי בשקל בשבועות הקרובים, ועל רקע נתוני היצוא המאוד מאכזבים שפורסמו בתקופה האחרונה, יתכן מאד שהבנק יחליט להמשיך ברכישת המט"ח גם כאשר גובה היתרות תעלה על רף ה- 44 מיליארד דולר".

בנק ישראל קבע לפני זמן קצר את הדולר היציג על 4.144 שקלים. האירו נקבע בירידה של 0.42% לרמה של 5.36 שקלים. בעולם נסחר האירו מול השטר האמריקני תמורת 1.2977 דולר לאירו והיין היפני נחלש ב-0.58% לרמה של 98.73 יין לדולר.

באחרונה, המטבע האמריקאי צבר פופולאריות בקרב המשקיעים. אלה קונים את השטר הירוק כמפלט בטוח לאי-הוודאות בשווקים הפיננסים והסקטור הבנקאי. בשבוע האחרון לאחר שהסנטימנט בשווקים השתנה מעט לאור נתונים מעודדים מהזירה הגלובלית, המדדים המובילים בעולם החלו לעלות ואיתם גם הסלידה מסיכון קטנה, מה שהביאה לירידת האטרקטיביות של הדולר בעיני המשקיעים.

השקל שמר על כוחו גם אמש, כאשר המשך היחלשותו של השטר הירוק מורגשת מאוד בזירה המקומית. המטבע הישראלי ממשיך בראלי זה ארבע ימים ברציפות אל מול הדולר.

קיום לחצים אינפלציוניים ועלייתם תומכים בהתחזקות השטר המקומי. מחדר המסחר של פינוטק אומרים היום כי רמת התמיכה המשמעותית עומדת כעת על 4.11 שקלים לדולר אחד. השקל סגר את המסחר אמש סביב הרמות של 4.14 שקל לדולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות