הדולר מעל 4.07: "הסיכון באפיק הדולרי גדל ובכלל הסיכון בהשקעה בסל מטבעות מצומצם"

כך מעריכים בכלל פיננסים. ברקע להתחזקות הדולר היום הצפי להורדת הריבית במשק
|
הדולר מעל 4.07: "הסיכון באפיק הדולרי גדל ובכלל הסיכון בהשקעה בסל מטבעות מצומצם"

הדולר התחזק היום מול השקל, כשברקע לחודש ינואר שפורסם אתמול בערב וירד בשיעור של כחצי אחוז. על פי ההערכות בשוק, נגיד , סטנלי פישר יוריד את הריבית במשק בשיעור של כחצי אחוז, מה שעשוי לתמוך בהמשך התחזקות הדולר מול השקל.

יצויין כי בשבוע שעבר התחזק הדולר בשיעור של 0.8% מול השקל, על רקע התחזקותן בשוקי המט"ח העולמיים. מחדר המסחר של איזי פורקס נמסר: " פרסומים של בנק ישראל בדבר התכווצותו של המשק המקומי לא מאפשרים לעת עתה לשקל להתחזק מכיוון שהם גוררים אחריהם הערכות שהנגיד יאלץ להפחית את הריבית השקלית לקראת סוף החודש".

"בטווח הקצר הדולר ייסחר בנטייה להמשך התחזקותו, תוך שיושפע מנתוני המאקרו החדשים שיפורסמו השבוע בגוש האורו (מדד אמון הצרכנים) ובארה"ב (במיוחד התחלות הבנייה והאינפלציה בחודש ינואר). באשר לטווח הארוך יותר, יש לצפות כי מגמת התחזקות הדולר, שהחלה בחודש אפריל 2008"תימשך. התחזקות זו של הדולר תיתמך בעיקר בשוויו על פי שוויון כוח הקנייה, צמצום נמשך בגירעונות הסחר האמריקניים ורמת חוסר הוודאות בשווקים הפיננסיים", מציינים כלכלני בנק לאומי.

הדולר התחזק היום בשיעור של 0.717% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 4.0740 שקלים, ולעומתו האירו נחלש מול השקל בשיעור של 0.496% ושערו היציג נקבע ברמה של 5.1978 שקלים. בעולם מתחזק הדולר מול האירו בשיעור של 0.16% , נחלש מול הליש"ט בשיעור של 0.39%, ונסחר ללא שינוי מול היין.

"נראה ששער של 4 שקלים לדולר נתפס בישראל כשער בריא יחסית ונתפס כעוגן פסיכולוגי הן על ידי סוחרי מט"ח והן על ידי היצואנים. להערכתנו הסיכון באפיק הדולרי גדל ובכלל הסיכון בהשקעה בסל מטבעות מצומצם. הפעולות האגרסיביות ברחבי העולם אינן מאוזנות ועלולות להביא לפערים גדולים בין מטבעות. דוגמא לכך ניתן לראות היום בהתחזקותו של היין לעומת היחלשותה החדה של הליש"ט", מציין אמיר כהנוביץ, אסטרטג המאקרו של כלל פיננסים.

עוד מציין כהנוביץ, כי אמירתו של הפד שהדולר נסחר פחות או יותר בטווח הגיוני ביחס למטבעות האחרים, משקפת מצד אחד את האינטרס שלו לשמור על דולר חלש כדי לעודד את הייצוא האמריקני ולמתן את הלחצים הדפלציונים של ירידת מחירי הבתים, אך מצד שני, את האינטרס למנוע תנודתיות גדולה במטבע כדי למנוע אי ודאות.

השבוע יתמקדו הסוחרים בנתוני האינפלציה בארה"ב ובריטניה בניסיון לקבל רמזים נוספים לגבי המשך המדיניות המוניטארית המרחיבה במדינות אלו.
היום אמור נגיד גוש האירו, טרישה לנאום בפני הפרלמנט האירופאי בבריסל בנושא המשבר בגוש האירו ונשיא הפד, ברננקי ינאם ביום רביעי בוועדת עיתונאים בוושינגטון וצפוי גם לענות על שאלות.

"צריך לעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות בג'נרל מוטורס, אם הם יגיעו לצ'פטר 11, זה עשוי לזרז את מכירות דולרים ולהביא להיחלשות הדולר", אמר היום טקאשי קודו, מנהל חדר המסחר בטוקיו של NITT SMARTTRADE.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות