בזק הגישה תביעה ובקשה לצו מניעה כנגד הארץ

זאת בעקבות שנודע לה כי הארץ אומרת למתעניינים כי בזק בינלאומי מעוניינת לרכוש את חלקה בחברת וואלה ואין היא עושה זאת בשל סיבות רגולטוריות. בעקבות כך, בזק בינלאומי מבקשת מבית המשפט צו מניעה האוסר על 'הארץ' לנהל כל משא-ומתן או לקבל הצעות למכירת
|

חברת וואלה הודיעה הבוקר (ג') לבורסה כי הובא לידיעתה כי בזק בינלאומי, בעלת שליטה אחת בחברה (34.25%), הגישה תביעה ובקשה לצו מניעה כנגד הוצאת עיתון 'הארץ', בעלת השליטה בחברה (32.59%), לפיו על 'קבוצת הארץ' להימנע מלמכור ולנהל משא ומתן בקשר למכירת מניות החברה המוחזקות על-ידיה ללא אישור בכתב של בזק בינלאומי. לוואלה עצמה אין צד להליך האמור. לטענת בזק, קבוצת 'הארץ' מפרה את ההסכם בחוסר תום-לב.

כתב התביעה הוגש באמצעות עוה"ד אייל בליזובסקי ממשרד לוי, מי-דן ושות' ובו טוענת בזק בינלאומי כי נודע לה שהארץ אומרת למתעניינים ברכישת וואלה כי בזק בינלאומי מעוניינת לרכוש את חלקה בחברת וואלה ואין היא עושה זאת בשל סיבות רגולטוריות. בעקבות כך, בזק בינלאומי מבקשת מבית המשפט צו מניעה האוסר על 'הארץ' לנהל כל משא-ומתן או לקבל הצעות למכירת המניות.

עוד טוענת בזק בינלאומי בכתב התביעה כי, בנוסף לכך, 'הארץ' אומרת שמי שירכוש כעת את מניותיה וימתין בסבלנות עד שיוסרו החסמים הרגולטוריים - יוכל למכור את המניות לבזק בינלאומי במחיר גבוה, ובכך ירוויח על חשבונה של בזק בינלאומי.

'הארץ' ככל הנראה דרשה מהמתעניינים ברכישת וואלה לחתום מולה ולא מול וואלה על הסכם סודיות, משום שבמסגרת המשא-ומתן עתיד לעבור לידיהם מידע שעשוי להכיל סודות מסחריים של וואלה, אשר נמסר ל'הארץ' על-ידי הדירקטורים מטעמה בוואלה, אשר לא הייתה מוכנה לחשוף אותם.

עוד עולה מכתב התביעה כי המתעניינים ברכישת 'וואלה' הינם: קרן ההשקעות שמרוק (בשליטת משפחת דיסני), קרן ההשקעות סקיי בניהולם של צבי יוכמן וניר דגן, חברת סייבל השקעות אשר נמצאת בבעלות סיידון וטייגר הולדינגס.

בתביעה זו בזק בינלאומי נותנת פרשנות להסכם הניהול של וואלה אשר נחתם בשנת 2000 בינה לבין הארץ ובו נקבע כי אף אחד מהצדדים לא יוכל "להסב או להעביר את זכויותיו או התחייבויותיו לפי הסכם זה (לצד שלישי), ללא אישור בכתב של הצד האחר" אלא אם מדובר במכירת מניות דרך הבורסה. כלומר הסכם זה מאפשר לבזק בינלאומי לאסור העברת מניות ללא אישור. עם זאת 'הארץ' טוענת כי בסעיף נוסף בהסכם שנחתם הוסכם כי כי מבלי לגרוע מזכות הסירוב הראשון ומזכות ההצטרפות המפורטות בהסכם, לא ימכור או יעביר צד יותר מ-22% מניות במקשה אחת - אלא אם הקונה קיבל על עצמו את מלוא התחייבויותיו. כלומר, לטענת הארץ על פי סעיף זה אין צורך בהסכמת הצד שכנגד למכירה.

הסיבה שהארץ מעוניינת להיפטר מאחזקותיה הינה על רקע דרישת הבנקים המלווים להוריד את רמת המינוף הפיננסי. כאשר באפריל האחרון, בנק הפועלים דרש מהקבוצה להקטין את מצבת חובותיה לכ-60 מיליון שקל (כיום נמצאת על כ-80 מיליון שקל).

מניות וואלה, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-246 מיליון שקל, נסחרות הבוקר בירידה של 1.8%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות