אי.די.בי דוחה את הצעת לידר וברק קפיטל לרכישת מניות כלל ביטוח

דירקטוריון אי.די.בי דחה את ההצעה על רקע המחיר הנמוך ולוחות הזמנים שהוצגו בהצעה; ככל שתשופר ההצעה, החברה תשקול שוב את עמדתה
|
(1)
אדוארדו אלשטיין, צילום: דרור עינב

דירקטוריון אי.די.בי פתוח החליט לדחות את הצעת לידר וברק קפיטל לרכישת מניות כלל ביטוח שבבעלותה בעסקת החלף. אי.די.בי כותבת בהודעת בורסה כי ככל שתינתן הצעה אחרת היא תבחן אותה בין אם במכירה של כלל מניות חברת הביטוח שבבעלותה או מכירה של חלקן.

לאחרונה פנו לידר וברק קפיטל לאי.די.בי פתוח בהצעה לרכוש את מניות כלל ביטוח שבבעלות החברה בעסקת החלף של אגח מסדרה ט' של אי.די.בי פיתוח אל מול מניית כלל ביטוח ביחס של שני שליש ממניות כלל ביטוח שבבעלות אי.די.בי פיתוח בתמורה לאגח ט' ביחס של 60 שקל ע"נ אגח ט' לכל מניית כלל ביטוח ואופציה לרכישת השליש האחרון ממניות כלל ביטוח לפי יחס של 53 שקל ע"נ למניית כלל ביטוח.

באי.די.בי פיתוח מציינים כי מחיר ההצעה כמו לוחות הזמנים שהוקצו לביצועה אינם מאפשרים לה לקבל אותה וככל שתהיה הצעה אחרת היא תידון בהתאם.

לידר וברק קפיטל טענו כי יש מאוחריהם משקיעים מוסדיים שיהיו מוכנים להזרים כסף לביצוע העסקה מה שלא מקנה להם שליטה בחברת הביטוח ולכן לשיטתם לא צריך היתר שליטה.

אי.די.בי פיתוח מחזיקה כיום ב-20.3% ממניות כלל ביטוח כש-15.4% ממניות אלה מוחזקות בידי נאמן. השקעת החברה בכלל ביטוח כוללת, בנוסף להחזקה האמורה, גם השקעה באמצעות עסקאות החלף ביחס למניות כלל עסקי ביטוח בשיעור של כ-24%.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חברה חדלת פירעון מוכרת את נכסיה ?!
  מצחיק 11/08/2019 15:50
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בעלי האג"ח ישתלטו על החברה לפני שיגרם להם נזק נוסף
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות