רשות המסים קיבלה מידע על יותר מ-35 אלף חשבונות בנק של ישראלים בארה"ב

|
(6)
משה אשר, צילום: יוני המנחם

רשות המסים החלה לקבל מידע מארה"ב, על ישראלים המנהלים חשבונות בארה"ב ומתחילה לבחון האם בעלי הכספים והחשבונות דווחו כנדרש על הכנסותיהם. על פי הרשות מדובר כעת במידע הנוגע ללמעלה מ-35 אלף חשבונות של תושבי ישראל המתנהלים בגופים פיננסים בארה"ב.

מרשות המסים נמסר כי "בהתאם לחוק, תושב ישראל  רשאי לנהל חשבון בנק בחו"ל אך עליו לדווח לרשות המסים על ההכנסות שהופקו בו (ריבית, דיבידנד, רווחי הון וכו'). הרשומות שהתקבלו מהאמריקאים כוללות מגוון פרטים  הנוגעים לאותם בעלי חשבון תושבי ישראל וכן פרטים הנוגעים לאותם חשבונות. רשות המסים תבחן ותמיין את המידע ותשווה לדיווחים של אותם ישראלים לרשויות המס. בתהליך מיון המידע יזוהו אלה מבין הלקוחות שבהתנהלותם השוטפת מול הרשות כללו דווח על החשבונות וכן, אלו שדווחו על קיום החשבון במסגרת הליך הגילוי מרצון". 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

המידע שהתקבל מארה"ב הנו כחלק מיישום הסכם ה-FATCA, במסגרתו גם ישראל העבירה לארה"ב מידע ונתונים לגבי חשבונות בבעלות תושבי או אזרחי ארה"ב, כפי שזוהו ודווחו  על ידי המוסדות הפיננסיים בישראל לשנים 2014 ו-2015. 

מרשות המסים הוסיפו וציינו כי "הליך זה של קבלת מידע פיננסי על תושבי ישראל הפועלים מחוץ לישראל במסגרת ה–FATCA הינו חלק ממהלך רחב יותר של קבלת מידע פיננסי על תושבי ישראל, הכולל קבלת מידע ממדינות רבות במסגרת הסכם ה-?Common Reporting Standard הקובע חילופי מידע אוטומטיים בנוגע לחשבונות פיננסיים של תושבים זרים שיזם ארגון ה- OECD במאי האחרון חתם מנהל רשות המסים, משה אשר, על הסכם רשויות מוסמכות ליישום הסכם ה–CRS לצורך חילופי מידע אוטומטי הנוגע למידע פיננסי. על פי הסכם זה צפויה ישראל להחליף מידע עם מדינות שונות לגבי יתרות לשנת 2017 עד ספטמבר 2018.

נזכיר כי ישראל וארה"ב חתמו ביום 30 ביוני 2014 על הסכם לשיפור אכיפת מס בינלאומית ויישום הוראות חקיקת ה-Foreign Accounts Tax Compliance Act FATCA ובמהלך שנת  2016 חתמה היחידה למיסוי בינלאומי ברשות המסים כרשות מוסמכת על הסכם ליישום הסכם ה- FATCA עם רשות המס של ארה"ב (IRS) האמריקאי. "הסכמים אלו מסדירים את העברת המידע ל- IRS, באמצעות רשות המסים בישראל, אשר תקבל את המידע מהגופים הפיננסיים  בישראל. בהמשך לחתימה הושגו הסכמות גם על העברת גומלין של מידע פיננסי מרשות המס האמריקאית לישראלית ביחס לחשבונות בנק של ישראלים בארה"ב", ציינו מרשות המסים.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  יש לי 2 מילים לרשות המיסים: "ה מ ג ז ר ה ע ר ב י" (ל"ת)
  זיו 16/01/2017 18:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  אלפי ישראלים עושים דוקטורט ופוסט דוקטורט בארהב
  אז מה???? 16/01/2017 16:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ויש להם חשבונות. הכסף לא שייך למדינת ישראל כי הם מקבלים אותו בארה"ב אם במילגה או עבודה . כל עוד מדינת ישראל שוללת מאותם אנשים קצבאות ילדים אחרי 3 חודשים של שהיה בחו"ל. אין לה שום זכות לקבל שקל. וגם לא מגיע לה שקל משה אשר מתעלל בישראלים . והגיע הזמן לתת לו בעיטה החוצה.
  סגור
 • 3.
  מעז יצא מתוק ?
  זורבה התימני 16/01/2017 13:10
  הגב לתגובה זו
  6 1
  יופי , עוד כסף לקופת המדינה ממעלימי מיסים . סכומים גדולים שמצטרפים למאזן החיובי הגדול השנה של גבייה ממיסים . לממשלה יש עכשיו הרבה כסף בקופה כפי שפורסם אז למה המצב בבתי החולים כל כך חמור , ובחינוך ובדיור גם כן ! אינעל ראבק כחלון וביבי תתחילו להזרים את העודפים הגדולים לאן שצריך ולאן שבוער כולל לפריפריות המוזנחות . נמאס למיליוני האזרחים הפשוטים החרה שאתם מאכילים את כולם כל הזמן . יש כסף , נגמרו התירוצים !
  סגור
 • 2.
  המס על רווחי הון בארה"ב גדול יותר מ25 אחוז
  כותב 16/01/2017 13:09
  הגב לתגובה זו
  2 1
  כפוף לתנאי המבצע
  סגור
 • תנו לחיות
  אלמוני 16/01/2017 17:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא מספיק מה שלוקחים בארה"ב כמעט חצי
  סגור
 • טען עוד
 • 1.
  המתנות של ביבי שרה ויאיר אשכרה העלמת מס (ל"ת)
  משה אשר מתקרנף 16/01/2017 11:57
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות