מתקיים כרגע: תרגיל לבחינת התפקוד הפיננסי בישראל בעת חרום

משרד האוצר, בנק ישראל והרגולטורים הפיננסיים מקיימים בשעה זו תרגיל לבחינת תרחישים כלכליים במצבי חירום. לפיד: "נהיה חייבים לדאוג לתפקוד המשק"
|
(5)
יאיר לפיד שמואל האוזר, צילום: Getty images Israel

משרד האוצר, והרגולטורים הפיננסיים מקיימים בשעה זו תרגיל הבוחן את היכולת לשמר רציפות תפקודית פיננסית בעת חירום. התרגיל מתקיים בהשתתפות שר האוצר, יאיר לפיד, השר להגנת העורף והתקשורת, גלעד ארדן, נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, והנהלות משרד האוצר, בנק ישראל רשות ניירות ערך, בורסה והממונה על ההגבלים העסקיים.

במסגרת התרגיל הוקם חדר מצב המאויש על ידי הנהלת משרד האוצר שעומדת בקשר עם כל הגופים הפיננסיים הממשלתיים. בחדר המצב מתקיימים דיונים משותפים להנהלת משרד האוצר, בנק ישראל, רשות ניירות ערך והבורסה לתיאום הפעולות בעת חירום.

שר האוצר, יאיר לפיד: "זו הפעם הראשונה שמתכנס הרכב כזה ומתרגל יחד תרחישים כלכליים במצבי חירום. התרחיש שאנו מתרגלים היום הוא אחד מתוך תרחישים אפשריים רבים. האחריות המוטלת עלינו במצבי חירום היא גדולה, נהיה חייבים לדאוג לתפקוד המשק, לאספקת שירותים חיוניים עבור אזרחי ישראל ולפעילות תקינה של המערכת הפיננסית תוך שמירה על יציבות כלכלית".

השר להגנת העורף והתקשורת, גלעד ארדן: "התרגיל נועד לאתר ליקויים על מנת שנוכל לפעול לתיקונם בהקדם האפשרי. התרחיש המתורגל אינו דמיוני, סביר להניח שלא ניתקל בצבא סדיר הבא לכבוש שטחים אלא בהתקפות על העורף האזרחי. חיוני שתהיה לנו היכולת לתפקד גם בעת שיבושים במערכת הפיננסית שיכולים להתדרדר מהר מאוד לשיבושים באספקת שירותים חיוניים. האתגר המרכזי הוא לשמור על הרציפות התפקודית בעורף הישראלי ולשמר את חוסנה הפיננסי של מדינת ישראל".

נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג: "המטרה העיקרית בעת חירום צריכה להיות לשמור על ההמשכיות העסקית והרצף התפקודי של המערכת הפיננסית והכלכלית ולספק את השירותים החיוניים לציבור. החשיבות של תרגיל זה הינה בהידוק התיאום ושיתוף הפעולה בין הגורמים השונים".


תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  יש לתרגל מצב שבו מערכת הביטחון מקבלת 100 אחוז מהתקציב. (ל"ת)
  זה מתקרב ממש מהר. 14/01/2014 20:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  במקום לבנות מאיימים עלינו במצב חרום
  ישראל ישראלי 14/01/2014 17:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשל מחירי הדיור ותאוות הבצע של חברי הממשלה גרשתם את ילדינו לחו"ל וגרשתם יהודים מישראל. במקום עשייה למעננו אתם מאיימים עלינו במצב חרום. לא נשתוק ואתם לפיד וחבורתו תשלמו ביוקר על אובדן המדינה שהיתה שלנו ונגנבה למען תאוות בצע תייקונים והון מעורב בשלטון.
  סגור
 • 3.
  עודף הרגולציה הרס את שוק ההון. אולי הם יכולים לבטל קצת?
  רגולציה = שחיתות! 14/01/2014 15:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל הרגולציה בחדר אחד - אולי אפשר לבטל חלק ממנה? הנזק לשוק ולמשק בשל עודף הרגולציה הינו בל ישוער.
  סגור
 • 2.
  נגידה יקרה ושר אוצר יהלום. אנחנו בדרך לקריסה המובטחת
  אל תדאגו 14/01/2014 15:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא צריך רעידת אדמה שאתם לא ערוכים אליה (האם בגלל זה אתם לא בונים?) לא צריך טילים על העורף יש לנו אותכם
  סגור
 • 1.
  מה יש לבדוק? שמתם שר אוצר אגדה
  חחחחחחחח 14/01/2014 15:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נגידה מהממת רואים כבר את התוצאות אתם לא מרוצים? מחכים לקריסה הסופית? אתם בדרך הנכונה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות