סודהסטרים פספסה בשורת ההכנסות - המניה צוללת 9.7%

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים: "הפעולות בהן אנו נוקטים יכבידו על ביצועי החברה בטווח הקצר"
|
ישראליות בוול סטריט

סודהסטרים (סימול: SODA), יצרנית מערכות ביתיות להכנת מים מוגזים ומשקאות מוגזים בטעמים, דיווחה היום על תוצאותיה העסקיות לרבעון הרביעי של שנת 2014.

החברה רשמה רווח למניה של 0.35 דולר ובכך עקפה בגדול את תחזיות האנליסטים שעמדו על רווח למניה של 0.18 דולר בלבד. עוד נציין את השיפור ברווח הגולמי - עלייה של 8% מהתקופה המקבילה אשתקד מה שמעמיד את שיעור הרווח הגולמי של החברה על שיעור של 50.4%.

מה שכנראה אכזב את המשקיעים היו הכנסות החברה שנפלו מתחת לצפי האנליסטים. הכנסות סודהסטרים ברבעון הרביעי של 2014 הסתכמו ב-126.5 מיליון דולר, לעומת 168.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה פספסה מעט בשורת ההכנסות כאשר האנליסטים ציפו להכנסות של 127.23 מיליון דולר. ירידה זו בהכנסות נובעת בעיקרה מירידה בהכנסות באמריקה והושפעה גם משינויים בשערי החליפין, לרבות היחלשות האירו לעומת הדולר בשיעור של כ- 7%.

למרות שורת הרווח החיובית, הכנסות החברה באמריקה קטנו ב-48.9% ל-37.2 מיליון דולר לעומת 72.7 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. אנליסטים מעריכים כי אחת הסיבות העיקריות לקיטון בהכנסות נובע מהירידה בביקוש למכונות סודות וסירופים בטעמים וזאת בשל שהצרכן האמריקני מעדיף כעת משקאות טבעיים, בריאים יותר ומבוססי מים. נציין כי סודהסטרים זיהתה את המגמה וכי היא ביצעה שינויים נרחבים בפורטפוליו המוצרים שלה בהתאם לטרנדים הנוכחיים.

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים: "במהלך הרבעון הרביעי השקנו אסטרטגיה חדשה במטרה למצב את סודהסטרים כשחקן מוביל במהפיכת הבריאות שעובר שוק המשקאות הגלובלי. אנו משוכנעים כי מיצובו מחדש של המותג כבריא יותר והשקת קו טעמים חדשים המכילים רכיבים טבעיים בלבד, ללא חומרי המתקה מלאכותיים ומופחתי סוכר, תואמים בדיוק את העדפות הצרכנים ברחבי העולם לזנוח את המשקאות הממותקים לטובת משקאות בריאים יותר. בהתאם לתוכנית הצמיחה עליה הודענו במהלך הרבעון הרביעי התחלנו גם ביישום השינויים הנדרשים במערך התפעול של החברה, על מנת לתמוך באסטרטגיה החדשה ולשפר את היעילות התפעולית, לרבות העברת פעילות הייצור של החברה למפעל הדגל החדש בלהבים. בעוד שהפעולות בהן אנו נוקטים יכבידו על ביצועי החברה בטווח הקצר, אנו מאמינים כי בטווח הארוך הן תסייענה להחזרת החברה לצמיחה רווחית והגדלת הערך לבעלי המניות."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות