הדולר היציג נותר ללא שינוי: פישר רכש 50 מ' ד', "זה סכום שהשוק לא מרגיש אותו"

כך אומר איתן אדמוני, מנהל חדר מסחר מט"ח בבנק ירושלים. הדולר היציג נותר על 3.690 שקלים לפני הודעת הריבית היום
|
הדולר היציג נותר ללא שינוי: פישר רכש 50 מ' ד', "זה סכום שהשוק לא מרגיש אותו"

שערו היציג של הדולר נותר היום ללא שינוי, לעומת החלשות של המטבע האמריקני בעולם מול האירו, הליש"ט והיין היפני. במהלך היום התערב במסחר כאשר רכש דולרים בהיקף של עד 50 מיליון דולר. עם זאת, הדולר נסחר לאורך כל היום בטווח צר שבין מינוס 0.11% לבין פלוס 0.1%.

הדולר היציג נקבע לבסוף בירידה של 0.05% לרמה של 3.690 שקלים והאירו רשם ירידה של 0.12% לרמה של 5.548 שקלים. בעולם נחלש הדולר ב-0.15% לרמה של 1.5023 דולרים לאירו.

איתן אדמוני, מנהל חדר מסחר מט"ח בבנק ירושלים, התייחס בשיחה עם Bizportal להתערבות של בנק ישראל ואמר כי "מדובר בסכום נמוך מאוד שהשוק בכלל לא מרגיש אותו, קשה לי להבין מה השיג פישר בהתערבות שביצע היום." עם זאת, אדמוני אומר עוד כי "פישר עושה עבודה מעולה והעובדה היא שהדולר כמעט לא זז בשבועות האחרונים. לגבי הריבית, השוק ממש לא מעריך שתהיה העלאת ולכן אנחנו רואים שוק רגוע מאוד".

נציין כי הדולר איבד החודש 2.6% מול האירו ואילו מול השקל איבד הדולר 1.7%. גם בחודש הקודם נרשמה בדולר-שקל תנודה מתונה יותר מאשר התנודה שנרשמה האירו-דולר (בשני הצמדים הדולר נחלש).

בשוק ההון ממתינים להחלטת הריבית לחודש נובמבר. הכלכלנים בישראל מעריכים כי בנק ישראל יותיר הערב (17:30) את הריבית ללא שינוי על רמה של 0.75% זה חודש שני ברציפות.

כלכלני בנק לאומי מציינים היום בסקירה שפרסמו כי בטווח הבינוני (חודשים מספר), המגמה של התחזקות הדולר, שתחילתה בחודש אפריל 2008, יכולה עדיין להיתמך בהערכת החסר של הדולר על פי שוויון כוח הקנייה ובצמצום גירעונות הסחר האמריקניים. יחד עם זאת, בטווח הארוך יותר, הגרעון הפיסקאלי המתרחב בארה"ב והחוב התופח צפויים להחליש לאורך זמן את הדולר האמריקני לעומת המטבעות המרכזיים.

לגבי שוקי האג"ח בארה"ב סבורים בלאומי כי רמת התשואות הנוכחית היא אומנם נמוכה ואולם משקפת בצורה נאמנה את ההתאוששות האיטית הצפויה בכלכלת ארה"ב. "אנו מעריכים כי בטווח הזמן הקרוב צפוי המשך טיפוס איטי של תשואת האיגרות כלפי מעלה. יחד עם זאת, להערכתנו אין לצפות להמשך עליית תשואות מהיר, אלא למסחר תנודתי שבמהלכו נראה בסיכום חלק מהשבועות הבאים דווקא ירידת תשואות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות