הום דיפו יורדת ב-5% לאחר הדו"חות ומעיבה על הדאו ג'ונס

החברה מציגה גידול שנתי בהכנסות אך מפספסת את התחזיות המוקדמות בשוק. מניית החברה מהווה כ-5.7% ממדד הדאו ג'ונס, ולכן לתנודה היום במחיר המניה יש השפעה על השוק כולו
|
משקיעים, צילום: Istock

מניית חברת מוצרי הבית והגינה הום דיפו (סימול:HD) בולטת היום בוול סטריט עם ירידות של 5% לשווי שוק של 250 מיליארד דולר. ברקע לירידה היום, החברה מפרסמת דו"חות מאכזבים לרבעון האחרון ומספקת תחזית חלשה. 

החברה סיימה את הרבעון האחרון עם הכסנות של 27.2 מיליארד דולר, עלייה של 3.5% או 921 מיליון דולר ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אך בשוק ציפו לנתון של 27.5 מיליארד דולר. בסה"כ, ב-9 החודשים הראשונים של השנה הסתכמו הכנסות החברה ב-84.4 מיליארד דולר, עלייה של 3.3% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. 

ההכנסות מחנויות זהות עלו ב-3.6% בחישוב שנתי, כאשר המכירות מחנויות זהות בארה"ב עלו ב-3.8% בחישוב שנתי. למרות השיפור, יש לציין כי בשוק ציפו לנתון צמיחה של 4.7% בחנויות הזהות  בארה"ב.

בשורה התחתונה, החברה רושמת רווח נקי (GAAP) של 2.8 מיליארד דולר או 2.53 דולר למניה, לעומת רווח של 2.9 מיליארד דולר או 2.51 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד – ירידה של 3.4%. מתחילת 2019 הסתכמו רווחי החברה ב-8.76 מיליארד דולר, ירידה קלה של 0.2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח המתואם של החברה הסתכם ב-2.53 דולר למניה, מעל הצפי בשוק שעמד על הכנסות של 2.52 דולר. 

קופת המזומנים של החברה הסתכמה בסוף הרבעון האחרון ב-2.19 מיליארד דולר, לעומת נתון של 1.76 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. החברה ביצעה רכישות חוזרות של מניות בהיקף של 3.9 מיליארד דולר מתחילת השנה וחילקה דיבידנד של 4.4 מיליארד דולר. 

הגורם שמאכזב כעת את המשקיעים הוא התחזית של החברה לסיכום 2019. החברה צופה כעת כי שנת הכספים הנוכחית תסתיים עם גידול של 1.8% בהכנסות, לעומת תחזית קודמת של 2.3%, ובמילים פשוטות: המכירות של החברה ברבעון הקרוב צפויות להיות חלשות במיוחד. בנוגע לשורת הרווח, החברה מותירה את התחזית ללא שינוי עם עלייה שנתית של 3.1%. 

מניית החברה מהווה נכון להיות כ-5.7% ממדד הדאו ג'ונס (החברה הרביעית בגודלה במדד), ולכן יש להתנהגות המניה השפעה על כל השוק. לפני הירידות היום מניית החברה השלימה עלייה של קרוב ל-52% מהשפל שנרשם בדצמבר שעבר. 

גרף מניית החברה בשנה האחרונה

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות