תמר פטרוליום מבקשת לגייס 2 מיליארד שקל לרכישת חלקה של נובל

כזכור, מתווה הגז מחייב את נובל אנרג'י למכור חלק מהחזקותיה בתמר; תנאי ההנפקה דומים לאלו של סדרה א'
|
יוסי אבו, צילום: דניאל בר-און

תמר פטרוליום פרסמה תשקיף לגיוס חוב באמצעות הנפקה דולרית של אג"ח מסדרה ב' וזאת על מנת לממן חלק מרכישת 7.5% מזכויות שותפות תמר מנובל אנרג'י. כזכור, מתווה הגז מחייב את נובל אנרג'י למכור חלק מהחזקותיה בתמר, כך שעד שנת 2021 שיעור החזקותיה לא יעלה על 25%.

בכוונת החברה לגייס מקורות כספיים בדרך של הנפקת אגרות חוב לציבור בהיקף של עד 605 מיליון דולר, כאשר כל סכום מעבר ל-560 מיליון דולר (כ-2 מיליארד שקל) יופקד כקרן ייעודית שתשמש את אך ורק לפירעון הקרן מסדרה ב' לתקופה של עד 2028. האג,ח ישאו ריבית שנתית קבועה הצמודה לשער הדולר ומשולמת אחת לחצי שנה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הנפקת סדרה ב' תיעשה בתנאים ובריבית שנתית דומים לאג"ח (א') שהונפקו ביולי 2017. תמר פטרוליום תשעבד את זכויותיה בחזקת תמר בשעבוד ראשון בדרגה על מנת להבטיח את הסילוק המלא של הסדרה. 

תמר פטרוליום, אשר החלה להיסחר בת"א ביולי 2017, הינה חברה ללא גרעין שליטה, אשר החלה דרכה ברכישת 9.25% במאגר תמר, מתוך חלקה של דלק קידוחים. עם רכישת 7.5% נוספים מההחזקות מנובל תחזיק תמר פטרוליום ב-16.75% מההחזקות בחזקות תמר (בשטחה נמצא מאגר תמר) ודלית.

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים אמור מוקדם יותר השבוע בכנס אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות': "ברמה העסקית, היעד של הנפקת תמר היה לבצע עסקה פיננסית במסגרתה דלק יורדת לחלוטין מתמר. רצינו להישאר חשופים לנכס עד כמה שניתן כדי לממש הצפת ערך של הנכס. לא רצינו לסגור בעתיד אפשרות לכניסת שחקנים זרים לשוק למרות שמבחינת חו"ל היה מדובר במאגר קטן מדי ולכן עניינו את המשקיעים הזרים ברודשאו".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות