אחרי עלייה של 50% במהלך 2017, בלאומי ממליצים על המניה הזו

בשנה שחלפה רשמה החברה הכנסות של 61 מיליארד דולר, שמוליק קרפף, אנליסט מניות חו"ל בלאומי טוען שיש אפסייד במחיר הנוכחי
|
(1)
אחרי עלייה של 50% במהלך 2017, בלאומי ממליצים על המניה הזו
Aetna (סימול:AET) היא החברה המובילה בארה"ב בתחום הביטוח הרפואי, עם מגוון רחב של פתרונות ביטוחים (ביטוחי שיניים, ביטוחי חיים ריסק, ביטוח מחלות לב וכדומה).מניית החברה סיימה את 2017 בעליות של קרוב ל-50%, ויש מאמין שי עוד אפסייד במחיר המניה.
בשנה שחלפה (30/9) רשמה החברה הכנסות של 61 מיליארד דולר ו-Ebitda של כ-4.9 מיליארד דולר. רשת בתי המרקחת הגדולה בארה"ב CVS Healthcare (CVS), המספקת מגוון של שירותים ומוצרים בתחום קמעונאות תרופות ברחבי ארה"ב, הגישה הצעת רכש לחברה ב-3 בדצמבר 2017 לפי שווי של כ- 69 מיליארד דולר. נכון לזמן כתיבת שורות אלה, קיים מרווח של 14% בין מחירה הנוכחי של Aetna  לבין מחירה הגלום בעסקה.
העסקה תבוצע במתכונת משולבת של מזומן ומניות, במסגרתה כל מחזיק במניה אחת של AET יהיה זכאי לקבל 145 דולר במזומן וכן 0.8378 מניות של CVS. העסקה תמומן משילוב של מקורות עצמיים ומגיוס חוב וצפויה להסתיים עד לסוף שנת 2018. כיום חברת Aetna מעסיקה כ-50,000 עובדים ברחבי העולם ונסחרת לפי שווי שוק של כ-58$ מיליארד.
מדוע CVS  מעוניינת ב- Aetna? הרציונל מאחורי העסקה עבור CVS הוא להפוך ל-One stop shop בתחום שירותי הבריאות בארה"ב. מבחינתה של CVS מטרת הרכישה היא להקטין את החשיפה לפעילות קמעונאית קלאסית של מכירת תרופות מרשם ותרופות מדף, אשר סובלת מדשדוש במכירות ומשולי רווח נמוכים. במובן זה, בהחלט יתכן שכניסה אפשרית של Amazon לתחום קמעונאות התרופות בעתיד הקרוב, היוותה זרז עבור CVS להגיש את הצעת הרכש ל-Aetna. מן הצד האחר, Aetna תוכל מעתה למנף את מעמדה ולשרת את לקוחותיה על ידי התאמה של טיפול תרופתי ראוי ונגיש, באמצעות CVS, וזאת כתחליף להליך אשפוז יקר בבתי חולים. מבחינה זו, שילוב הכוחות בין הספק (CVS) ללקוח (Aetna) עשוי בהחלט לייעל ולהוזיל את ההליך לכל הצדדים.
עסקה וקנס בצידה: יש לציין כי קיים תשלום קנס בהיקף של 2.1 מיליארד דולר שיושת על כל אחד מהצדדים שיבחר לבטל את העסקה עם הצד האחר. עם זאת, הסיכון העיקרי בהשקעה נובע מהאפשרות שהרשות להגבלים עסקיים בארה"ב(FTC)  לא תאשר את העסקה. בהקשר זה נציין כי במקרה בו העסקה לא תאושר על ידי הרשות להגבלים עסקיים, חברת CVS  היא זו שתחויב לשלם 2.1 מיליארד  דולר במזומן לבעלי המניות של Aetna, סכום המשקף תשלום של כ- 6.5 דולר במזומן למניה אחת של AET.
עסקה חדשנית בענף: חשוב להבין כי רכישה של חברת ביטוח רפואי על ידי רשת של בתי מרקחת היא דבר חדשני בענף. עם זאת, למרות החדשנות הגלומה בעסקה, אנו סבורים כי זוהי המגמה שצפויה ללוות את הענף בשנים הקרובות. לא נופתע אם Walgreens, רשת בתי המרקחת השנייה בגודלה בארה"ב, תבחר אף היא לרכוש חברת ביטוח במהלך השנה הקרובה. כמו כן, אנו סבורים כי הצרכן הסופי בהחלט עשוי להרוויח מעסקה זו, באמצעות נגישות גבוהה ומהירה יותר לתרופות במחירים שעשויים בהחלט להיות נמוכים יותר. אנו צופים כי העסקה תושלם עד לסוף שנת 2018, ומנייתה של Aetna תשלים הפער של 14% הנותרים.

הכותב הוא שמוליק קרפף, אנליסט מניות חו"ל במערך ייעוץ בהשקעות בבנק לאומי.
"לכותב הסקירה אין עניין אישי בנושא הנדון לעיל. הנתונים והמידע המובאים לעיל אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם"
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  להזהר מהמלצות כאלו. לכו על כיל נמוכה דלק קבוצה (ל"ת)
  תמר 10/01/2018 06:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות