מחסום ה-4 שקלים בפעולה: הדולר ירד 0.68% לאחר יומיים של עליות

"רף ה-4 שקל לדולר עשוי להיות רף פסיכולוגי שהשוק אולי יתקשה לחצות בטווח הקצר", כך מעריכים בשקל אג'יו מקבוצת שקל
|
מחסום ה-4 שקלים בפעולה: הדולר ירד 0.68% לאחר יומיים של עליות

הדולר האמריקני נסחר היום בירידות שערים מול השקל הישראלי, זאת לאחר יומיים של עליות שהביאו אותו לחצות את רמת ה-4 שקלים במסחר התוך יומי. למעשה, מדובר בפעם השלישי בתוך חודש וחצי שהדולר מגיע לרמה של 4 שקלים מבלי לבצי שבירה של ממש.

ב-21 למאי נפל הדולר אל מתחת לקו של 4 שקלים ומאז, כאמור, ביצע 3 נסיונות לעליות חזרה מעל לרמה זו. ב-8 ליוני נסחר הדולר מעל לרמה של 4 שקלים במסחר התוך יומי אך סגר ברמה של 3.99 שקלים. לאחר מכן, ב-23 ליוני, נסחר הדולר במחיר של 3.98 ושוב נסוג. אתמול התסריט חזר על עצמו בשלישית.

"רף ה-4 שקל לדולר עשוי להיות רף פסיכולוגי שהשוק אולי יתקשה לחצות בטווח הקצר, אך בסופו של דבר, בתוך זמן לא רב הדולר צפוי לחצות רף זה כלפי מעלה, כאשר בטווח של חודשים הוא צפוי להגיע ל-4.40 שקל לדולר". כך מעריכים גדעון בן נון, מנכ"ל שקל מקבוצת שקל, וניר ינאי, מנהל חדר המסחר בשקל אג'יו. "אנו מעריכים כי אנו מתקרבים לסופה תקופת הביניים, המאופיינת בתנודתיות של הדולר בעולם, ואז תתפתח מגמה חדשה של הדולר, בהתבסס על ציפייה להתאוששות כלכלית מהירה יותר בארה"ב, לעומת הכלכלות העומדות מאחורי שאר המטבעות המובילים".

שערו היציג של הדולר נקבע בירידה של 0.68% לרמה של 3.960 שקלים והאירו רשם ירידה של 0.63% לרמה של 5.53 שקלים. בעולם מתחזק הדולר ב-0.13% מול האירו לרמה של 1.39 דולר לאירו.

מספר נתוני מאקרו חיוביים פורסמו היום בבריטניה. בתגובה, ממשיך מדד הפוטסי בבורסה של לונדון לטפס ורושם עליה של 0.6% לאחר שאתמול סגר בעליה חדה.

בזירת האינפלציה דווח היום בלונדון שמדד המחירים לצרכן ירד לרמה של 1.8% ביוני (12 חודשים אחרונים), נמוך מיעד 2% של הבנק המרכזי בפעם הראשונה מאז ספטמבר 2007. זאת, על רקע המיתון העמוק שגורם להוזלות במוצרים ושירותים רבים. בחודש שעבר נרשמה עליה של 0.3% במחירים, וכלכלנים בלונדון צופים ששיעור האינפלציה ימשיך לרדת עד לרמה קרובה לאפס בשנה הקרובה.

היום המשקיעים יתמקדו במספר נתונים חשובים מהזירה הגלובלית. בוול סטריט יפרסם לפני פתיחת המסחר גולדמן זאקס את תוצאותיו לרבעון השני, כשהצפי הוא לרווח של 3.52 דולר למניה. בזירת המאקרו, ההתמקדות הינה למכירות הקמעונאיות ומדד המחירים ליצרן, שיתפרסמו כשעה לפני פתיחת המסחר בניו-יורק.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות