21:03 יציבות בוול סטריט: העיניים מופנות לסין, נטפליקס מאבדת 1.8% >>

19:51 וול סטריט:מניית גולדמן זאקס נופלת 2.5% לאחר פרסום הדו"חות

18:08 התמונה העגומה על השווקים העולה מהדו"חות של הבנקים הגדולים בארה"ב >>

16:24 בני ברק: עשרות עצורים בהפגנות החרדים נגד מעצר העריקים

15:22 המאבק נמשך: ארגוני הנכים מפגינים כעת ליד ביתו של רה"מ בירושלים

14:40 השר בנט: אין לנהל משא ומתן עם ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס >>

13:11 למ"ס: הצמיחה במשק ברבעון השני עמדה על קצב של 2.4%

12:40 מניית תמר פטרוליום צוללת ומשלימה נפילה שבועית של מעל 6%

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

כצפוי: בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי, וגם את צפי העלאת הריבית

 |  8
נותרה על 0.1%
Share
כצפוי: בנק ישראל הותיר היום את גובה הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%. בתוך כך, בנק ישראל הותיר גם את הצפי להעלאה שסיפק: להערכת בנק ישראל הריבית צפויה להישאר בשנה הקרובה ברמתה הנוכחית, 0.1%, והיא צפויה להתחיל לעלות בסוף 2017. 

בתוך כך, בנק ישראל עדכן מעלה את תחזית הצמיחה ל-2.8% בשנת 2016 (לעומת 2.4% כפי שניתן בתחזית הקודמת) וב-3.1% בשנת 2017 (מ-2.9% בתחזית הקודמת). כמו כן, שיעור האינפלציה בשנה הקרובה צפוי להסתכם ב-1%. בבנק ישראל הסבירו את ההעלאה: "שברבעון השני של 2016 הצמיחה הייתה גבוהה מכפי שהערכנו בעת שנערכה התחזית הקודמת ומכך שנתון הצמיחה לרבעון הראשון עודכן כלפי מעלה". בנוגע לתחזית ל-2017, כתבו בבנק ישראל, העלאה נובעת "בעיקר מהעלאה של תחזית הגידול בשני שימושים - הצריכה הפרטית והצריכה הציבורית".

קרנית פלוג במסיבת העיתונאים התייחסה לעניין מיסוי דירה שלישית שמתכנן שר האוצר כחלון, ואמרה: "אני חושבת שהמס צפוי לתרום במידה מסוימת למחירי הדירות לרוכשי דירה ראשונה ומצד שני הוא יפעל להעלאה בשכר הדירה. הממשלה צריכה להחליט איפה היא רוצה לשים את משקל היתר וברור שהחלטה על מס כזה אומרת שהבחירה היא לפעול לירידת מחירי הדירות גם אם על חשבון עלייה מסוימת בשכר הדירה. אנחנו לא יודעים להעריך את העצמה של ההשפעות הללו".
 
ואלו הגורמים העיקריים להחלטה
ההחלטה להותיר את הריבית לחודש אוקטובר ללא שינוי ברמה של 0.1%, עקבית עם מדיניות מוניטרית שנועדה להחזיר את האינפלציה אל תוך יעד יציבות המחירים של 1% עד 3% ולתמוך בצמיחה תוך שמירה על היציבות הפיננסית. הוועדה המוניטרית ממשיכה להעריך שלאור סביבת האינפלציה, ההתפתחויות בכלכלה העולמית, בשער החליפין, וכן במדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים העיקריים, המדיניות המוניטרית תיוותר מרחיבה למשך זמן רב.

לאחר שבחודשים מאי-יולי עלה מדד המחירים לצרכן בשיעור שעקבי עם התוואי העונתי של יעד האינפלציה, מדד אוגוסט היה נמוך משמעותית מהתוואי. האינפלציה בהסתכלות ל-12 החודשים האחרונים ממשיכה להיות שלילית, והציפיות לאינפלציה לטווחים הקצרים עדיין מצויות מתחת לגבול התחתון של היעד. הציפיות לטווחים הבינוניים והארוכים ממשיכות להיות מעוגנות בתוך תחום היעד.

האומדן השני לנתוני החשבונאות הלאומית של הרבעון השני עודכן כלפי מעלה, ומהאינדיקטורים שהצטברו עד כה ניתן להעריך שברבעון השלישי המשק המשיך לצמוח בשיעור שאינו נופל מזה של קצב הצמיחה בשנים האחרונות. בשוק העבודה נמשכת תמונה חיובית של גידול בתעסוקה ובשכר; מסתמן מחסור בעובדים בענפים שונים.

המשק העולמי ממשיך לצמוח בקצב איטי, וקצב הגידול של הסחר העולמי ממשיך לרדת; הבנקים המרכזיים ממשיכים להנהיג מדיניות מוניטרית מאוד מרחיבה; ההערכות הן שישנה הסתברות גבוהה יחסית לכך שהריבית בארה"ב תעלה עד סוף השנה, אולם תוואי העלאת הריבית הצפוי לשנים הבאות נמוך משהוערך קודם לכן.

מאז הדיון המוניטרי שהתקיים ב-28/8/16, ועד ל-23/9/16, התחזק השקל מול הדולר ב-0.2%. בשער החליפין הנומינלי האפקטיבי נרשם ייסוף של 0.3%, וב-12 החודשים האחרונים נרשם ייסוף של 4.9%. רמתו של שער החליפין האפקטיבי ממשיכה להקשות על צמיחת היצוא והמגזר הסחיר.

בחודשיים האחרונים מחירי הדירות התייצבו. ברבעון השני נרשם גידול במספר התחלות הבניה. קצב המשכנתאות החודשי מתייצב, תוך המשך עלייה בריבית המשכנתאות.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

8 תגובות ב-7 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
7 אחד 27/09/2016 12:03 שוד החוסכים נמשך
מי שמרוויח מריבית נמוכה אלו בעלי ההון ובעלי דירות . התירוץ של החלשת השקל לא תופס מים ,כי כל העולם עושה זאת. בנק ישראל הכניס את עצמו למלכודת נזילות. הראיה לכך, 245 מילארד שקל שוכבים בפקדונות. החוסכים מבינים שעדיף לשמור את הכסף צמוד לחזה . במקום להשקיע בנירות ונכסים בועתיים. אני מקוה שבנקים עתירי משכנתאות כמו מזרחי לא יקרסו.
6 אדי 27/09/2016 08:38 השקל ימשיך להתחזק לא משנה מה יקרה
רק אתמול חתמו על עסקת גז שתכניס לארץ 10 מיליארד דולר, עוד כמה עסקאות כאלה והשקל יהיה שווה ריאלית לדולר.ללא הרכישות מטח הדולר שווה היום 2 שקל.
5 אמיר 26/09/2016 18:20 תמשיכי לקנות דולרים,והסםקונטים חוגגים (ל"ת)
4 דודו 26/09/2016 17:06 לא משנה מה פלוג תעשה השקל תמיד מתחזק,איזו ספקולציה (ל"ת)
3 אבי 26/09/2016 15:49 ריבית
הנגידה הישראלית הרבה יטתר מתוחכמת ואין כל ספק שהיא תנצל את חוסר המנהיגות שקיימת אצל נגידת ארהב לטובתה. הערכתי שבלשון ההודעה המסר יהיה ברור להעלאת ריבית בהמשך ולא אתפלא אם עוד היום תועלה הריבית בישראל. הכל מתואם עם הבנקים
אתה שתוי! 26/09/2016 21:32 אם זו נגידה חכמה אז
אנחנו בבעיה אמיתית. פלוג לא מועילה רק מזיקה. מאז שמונתה רק הזיקה, תציין צעד אחד מועיל שעשתה בכלכלה שלנו, רק אחד ולא תימצא. פשוט כישלון מוחלט..חבל
2 משקיע וותיק 26/09/2016 15:10 בנק ישראל מרוצה ממרווח הריבית שיפתח
אז כמובן שבנק ישראל לא יעלה את בריבית בזמן הקרוב. ארה"ב צפויה אולי להעלות את הריבית לאחר הריבית , מה שיגרום להגדלת מרווח הריביות בין ישראל ולבין ארה"ב , למעשה ארה"ב כך עוזרת לבנק ישראל במקום רכישת מט"ח. אם הבנק נקט בגישה של לרכוש מט"ח על מנת לחזק את הדולר לעומת השקל , ארה"ב תעשה את העבודה עבורו וזה יחסוך לו ברכישות מט"ח. במידה וארה"ב תמשיך עם עליות הריבית , בנק ישראל יתחיל גם הוא להעלות את הריבית אבל ינסה לשמור על מרווח מסוים על מנת לשמור על היצוא.
1 נצח 26/09/2016 14:51 הורדת ריבית מתבקשת לטובת העם כולו.
בהצלחה!
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.