באפט: שיעור הערים בארה"ב שיגיעו ל'חדלות פרעון' ימשיך לעלות

אמנם המגמה של הכרזת חדלות פרעון ברשויות המוניציפליות היא בירידה, אך מבחינת גודל הערים שפושטות את הרגל - יש עלייה; וורן באפט חשוף לסיכון האשראי מערים רבות, והוא חושש מהתגברות המגמה
 | 
וורן באפט
וורן באפט, המשקיע האגדי ויושב הראש של חברת האחזקות ברקשייר האת'ווי, אמר אמש (ו') בראיון לבלומברג כי 'פשיטות הרגל' של עיירות וערים בארה"ב ילכו ויתרחבו. הגורו מאומהה טוען כי הסטיגמה שתדבק בגופים המוניציפליים בהקשר של 'חדלות פרעון' גוברת, בייחוד לאור 3 הערים בקליפורניה שביקשו בשבועות האחרונים הגנה מפני הנושים שלהם.

סאן ברנדינו הקרובה ללוס אנג'לס, המונה כ-210,000 אזרחים, החליטה ב-10 ליולי לבקש הגנה משפטית מפני נושיה. שבועות בודדים לפניה, ביקשה סטוקטון הקרובה לסאן פרנסיסקו, המונה כ-292,000 אזרחים, להכריז על עצמה 'חדלת פרעון', והפכה לעיר הגדולה בארה"ב שפשטה רגל. מאמות' לייקס, עיירה בקליפורניה ביקשה השבוע גם היא מקלט מפני הנושים שלה.

"הסטיגמה הולכת לדבוק יותר חזק בגופים המוניציפליים בארה"ב, בייחוד כשיש לך ערים מכובדות כמו סטוקטון וסאן ברנדינו שמבקשות הגנה", אמר באפט בן ה-81 בראיון לבטי לו מבלומברג. "העובדה עצמה שהן מבקשות הגנה עושה את זה לגיטימי עבור ערים אחרות".

"ברגע שאנשים יגלו כי העירייה עובדת למחרת בבוקר, זה יהיה רגיל עבורם ללכת לשם ולהגיד כי יש להם בעיות עם תשלומי הפנסייה או עם חובות מוניציפליים - לכן העיריות אומרות - 'טוב, בואו פשוט נכריז על פשיטת רגל'" אמר באפט, שחברתו מבוססת באומהה, נבראסקה.

חברתו של באפט מחזיקה, נכון לסוף חודש מארס, כ-3 מיליארד דולרים (או 9% מהתיק במח"מ קבוע) של אגרות חוב מוניציפליות. זוהי ירידה בסכום מרמה של 3.6 מיליארד דולרים בסוף שנת 2010. לחברה יש גם כ-16 מיליארד דולרים בסיכון מנגזרים הקשורים לחוב מסוג זה, נכון לרבעון הראשון של השנה.

42 רשויות מקומיות הכריזו על חדלות פרעון בשנת 2012, זוהי ירידה מרמה של 68 רשויות מקומיות שהכריזו על חדלות פרעון בתקופה המקבילה בשנת 2011, והמשך מגמה יורדת משנת 2010, בה הכריזו על חדלות פרעון 83 רשויות מקומיות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה