כוננות ספיגה: "יש ים פוטים ב-650, אם השוק יגיע לשם עלולה להיות קריסה רצינית"

כך אומר סער צפריר מקריפטונייט ל-Bizportal. אסף חסון מ'אקסלנס נשואה אופציות': "סוחרי היום היו דומיננטים מאוד בשעתיים האחרונות של ימי המסחר בשבוע החולף"
|
כוננות ספיגה: "יש ים פוטים ב-650, אם השוק יגיע לשם עלולה להיות קריסה רצינית"

המדדים בבורסה בת"א פתחו את שבוע המסחר בירידות שערים חדות, זאת בעקבות הירידות שנרשמו בשני ימי המסחר האחרונים בוול סטריט. שבוע המסחר החולף באחד העם היה בהחלט יוצא דופן וניתן היה לראות תנועות תוך יומיות חדות מאוד שנראה שמקורן בפעילות של שחקני מעו"ף.כך, ביום רביעי האחרון מדד המעו"ף זינק לקראת סגירת המסחר מירידות שערים עד לסגירה בעלייה של 1.8% (הטענה הייתה לשורט סקוויז של סוחרי המעו"ף) וביום חמישי ראינו תיקון חד דווקא מטה לאחר שהמדד כבר הגיע לרמה של 695 נקודות.

אסף חסון מ'אקסלנס נשואה אופציות' התייחס בשיחה עם Bizportal להתנהלות המסחר התוך יומית בשבוע שעבר ואמר כי "פעמיים ראינו שהשוק למעשה סגר ב'גבוה שלו', גם ביום רביעי וגם ביום שני. המצב הוא שסוחרי היום מגיעים בבוקר וחושבים שהשוק הולך למהלך של ירידה בהתאם למגמה בעולם אבל זה לא קורה ולכן בשעתיים האחרונות של המסחר הם נאלצים לסגור את פוזיציות השורט ובכך למעשה מחזקים את מגמת העליות. אפשר להגיד שבסיטואציה הנוכחית, שחקני המעו"ף הפכו אולי להיות מעט גדלים על השוק".

עוד אומר חסון, כי "עם זאת, לא הייתי אומר שהסיבה העיקרית לכך שהמדדים בת"א לא ירדו בשבוע החולף נעוצה בכך שיש שחקני מעו"ף שמחזיקים אותה למעלה, זה לא נכון. מה שכן אפשר להגיד, זה שהעובדה שהמדדים לא יורדים, מביאה את שחקני המעו"ף לסגור פוזיציות וזה רק מוסיף לחוזקה של הבורסה המקומית. באופן כללי, להערכתי, הבורסה בישראל יורדת פחות בגלל סיבות מאקרו ולא בגלל שחקני האופציות."

סער צפריר, מנכ"ל קריפטונייט, התייחס היום אף הוא בשיחה עם Bizportal להתנהגות המעו"ף בשבוע החולף ולצפוי בשבוע הקרוב. "בשבוע שעבר ראינו השפעה של ממש מצד שחקני מעו"ף (כנראה אחד או שנתיים ספציפיים) על המסחר התוך יומי, ניתן היה לראות זאת ביום חמישי כאשר לאחר שהשוק הורץ עד לרמה של 695 נקודות הוא צנח וסגר ברמה של 688 נקודות".

בהתייחס לשבוע הקרוב אומר צפריר כי "ב-650 נקודות יש המון המון פוטים מכורים ואם השוק יגיע לנקודה הזו ויפרוץ אותה, עלולה להיות פה התנפלות של שחקני המעו"ף על הפוטים האלה בנסיון לסגור פוזיציות. מצב שכזה יגרור שורט סקוויז עוצמתי ויכול להפיל את מדד המעו"ף לרמת שפל. אנשים העריכו שהשוק לא יגיע ל-650 נקודות ולכן מכרו פוטים בנקודה הזו (תוך מכירת אוכף) ועכשיו השוק הולך ומתקרב לשם".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות