פרשת ענבל אור: בית המשפט המחוזי דחה את בקשת הפירוק

היום במסגרת דיון בבית המשפט המחוזי בת"א דחה השופט אורנשטיין את בקשת הפירוק החוזרת

|
(6)
ענבל אור, צילום: שרית ינקו
ביהמ"ש המחוזי פסק לדחות את בקשת הפירוק החוזרת של אברהם וולך וכן בקשתם של 7 רוכשים נוספים למינוי משקיף או מלווה לחברה. כמו כן, השופט אורנשטיין טען שאיננו מתעלם מן הבקשה להקפאת ההליכים: "לא התעלמתי מטענת המצטרפים שיש מקום להורות על הקפאת הליכים לחברה. אבהיר שבקשה להקפאת הליכים יש להגיש בהליך נפרד[...] לאור כל האמור דין הבקשה להידחות". 
היום בביהמ"ש המחוזי בת"א, התקבלה החלטה בשתי בקשות: פירוק חוזר מצידו של אברהם וולך (לכתבה המלאה) וכן בקשה למנות משקיף או מלווה מצידם של שבעה רוכשים אחרים שמבקשים לבטל עסקתם מול אור.
על הבקשה למינוי משקיף או מלווה, בעקבות מכירת "החיסול" שטענו 7 הרוכשים, השיב השופט אורנשטיין: "אי די בחשש שעליו מצביעים המצטרפים באשר לנכונות ספרי החברה ומסמכיה, וכל מקום אין מדובר בחשש מבוסס בשיעור שמצדיק מנוי בעל תפקיד". עוד הוסיף, "הטענות אינן נתמכות בחוות דעת כלכלית ואיף לא בתצהיר של מי מהמצטרפים ואין בחשש גרידא כדי להקים את המסד הדרוש". 
נזכיר כי בסוף השבוע שעבר (ה') הגיש וולך בפעם השנייה בקשת למנות מפרק זמני לחברה לאחר שכספו לא הוחזר לו, הגישו במקביל, באמצעות עו"ד שוקי שועלי, שבעה רוכשי דירות ושותפים לקבוצות הרכישה של ענבל אור בקשה לחזור בהם מבקשת הפירוק.
7 הרוכשים טענו בבקשתם כי אור מבצעת מכירת חיסול לנכסיה, וכי עומד לרשותה חוב של 8.5 מיליון שקלים: "ממידע שהגיע, הרי שמנהלת החברה אשר חתמה על ערבות אישית לעשרות מלקוחות החברה פועלת למכירת חיסול של נכסיה [...] באופן אשר יגרום כי החברה תעמוד על כרעי תרנגולת ללא יכולת גביית המגיע ממנה לחברה". 
לפי טענתם, ברשות אור שתי דירות ברחוב שרת 34 בגבעתיים, וכי בסמוך לבקשת הפירוק הראשונה שהוגשה ע"י וולך (29.2) מכרה אור את אחת מדירותיה. "נראה כי מנהלת החברה מבקשת לממש את כלל נכסיה ולמלט את כספה בלא שתפרע את שחבה לחברה", טען עו"ד שועלי. כמו כן, לטענתו אור מנסה למכור גם את הדירה השנייה בגבעתיים, אך אין לכך אסמכתא.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  אולי תניחו לה צרי עין שכמותכם
  נחום 14/03/2016 18:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי תניחו לה צרי עין שכמותכם
  סגור
 • 5.
  הלך על פרחה (ל"ת)
  אלכס 13/03/2016 14:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  ממש חוצפה למכור אותה דירה פעמיים
  משה 13/03/2016 12:56
  הגב לתגובה זו
  4 0
  נוכלת
  סגור
 • 3.
  טוב כולם יודעים שפראיירים לא מתים
  רואה חשבון 13/03/2016 12:32
  הגב לתגובה זו
  4 2
  דלתות האורווה נפתחות והסוסים מתחילים לשעוט החוצה...
  סגור
 • 2.
  שתתלבש יותר צנוע זה לא יזיק לה. (ל"ת)
  אזרח 13/03/2016 12:29
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  למרות התקשורת והפופוליזם השופטים לא יחסלו את החברה (ל"ת)
  עבדול 13/03/2016 11:19
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות