פרשת ענבל אור: נדרשת להציג עד מחר כושר פרעון בעקבות תביעת פירוק חוזרת מצד וולך

אברהם וולך מבקש בשנית למנות מפרק זמני לחברת אור סיטי נדל"ן בעקבות כך שלא קיבל את ההחזר הכספי למרות ההסכמות בינו ובין החברה. אור מצידם ביקשו לדחות הבקשה והשופט קבע כי על החברה להציג מחר את כושר פרעונה  ולפיכך יקבל החלטתו
 |  (2)
ענבל אור, צילום: Bizportal
פרשת ענבל אור ממשיכה, כאשר אברהם וולך הגיש בקשה חוזרת למינוי מפרק זמני לחברת אור סיטי נדל"ן, זאת לאחר שכספו לא הוחזר לו למרות ההסכמות בין החברה ובינו. השופט איתן אורנשטיין, סגן הנשיאה, קבע הבוקר (ה') כי על החברה להגיב עד מחר ולספק הבהרה בדבר מצבה הפיננסי בטרם ידחה או יאשר הבקשה. וולך בהשבתו לדחיית הבקשה מצד אור: "בתגובתה של החברה אין כל התייחסות לשאלה העיקרית בדבר כושר פרעונה".  
זהו למעשה הסיבוב השני בבקשת הפירוק כנגד חברת אור סיטי נדל"ן שבבעלותה של ענבל אור ע"י וולך. זאת לאחר שלפני כשבוע בית המשפט המחוזי בת"א קבע כי לא התגבשו התנאים לפירוק קבוצת החברות (לכתבה המלאה). יש להזכיר כי לוולך הצטרפו 7 אנשים נוספים לבקשה ובמקביל החברה העבירה לוולך שיק בגין סכום ההחזר ועל כן ביקשו הם למחוק את הבקשת לפירוק. 
אותו הצ'ק שהעבירה החברה הינו בעקבות ההסכמה בין אור לוולך כי הוא יסיר תביעתו (הראשונה) לפירוק, ובמקביל החברה תשלם לו את 400 אלף השקלים ששילם כמקדמה לדירה שהתברר כי נמכרה לאדם אחר וזאת מבלי להמתין 75 יום. לאחר שנדחתה בקשת הפירוק (לכתבה המלאה) מסתבר שוולך לא קיבל את כספו והחברה ביקשה את הצ'ק חזרה בטענה כי מדובר "בהעדפת נושים פסולה". כתוצאה מכך, וולך חוזר ומגיש בקשה למנות מפרק זמני לחברה.  
וולך בתגובה על הבקשה לדחות את בקשת הפירוק: "החברה "הבהירה למבקש כי ביכולתה לעמוד בהתחייבותה" אלא שהחברה כלל לא הציגה בפני המבקש ואף בפני בית המשפט כל מידע אגב מצבה הפיננסי של החברה במועד שלאחר דחיית הבקשה למינוי מפרק זמני. כל, בין היתר, לא נמסר ע"י החברה האם הוסדרו מסגרות האשראי מול בנק מזרחי, והאם בימים האחרונים חוללו המחאות נוספות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אדון וולך לא מבין שהוא גורם נזק לעצמו וליתר הרוכשים? (ל"ת)
  פירוק הוא רע לכולם 11/03/2016 00:08
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • 1.
  סביר שאם יפרקו את החברה כל חברי הקבוצה יפגעו (ל"ת)
  אאוטסיידר 10/03/2016 15:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור