פרשת ענבל אור: בית המשפט דוחה את הבקשה לפירוק הזמני

ביהמ"ש קבע לדחות את בקשת הפירוק הזמני, בפרטי ההחלטה ישנה אפילו עצה לניהול עסקיה של ענבל אור
 |  (8)
ענבל אור, צילום: שרית ינקו
בהמשך לפרשת ענבל אור, השופט איתן אורנשטיין החליט בדקות אלה כי לא הוכחה עילה לפירוק ברמה הדרושה ולכן בקשת הפירוק הזמני נדחתה. הדחייה של השופט הנה בהמשך לבקשתה של אור לבטל את הדיון בבקשת הפירוק. בנוסף, בעקבות החלטת ביהמ"ש מאתמול העבירה ענבל אור, בעליה של אור סיטי נדל"ן לחברת גלובל לנדמק סכום של מיליון שקל לפרעון כפי שחייב אותה ביהמ"ש. 
השופט אורנשטיין נימק החלטתו שלא לבצע הליך פירוק זמני: "סבורני שעילה זו לא הוכחה ברמה הדרושה לצור הבקשה שלפני ואבהיר. אמנם המצטרפים זכאים לקבל כספי מהחברה כמפורט לעיל אך מועד התשלום בפועל לכל המצטרפים ולמצער לרובם, טרם הגיע ואין רבותא שהתשלומים לא ישולמו במועד". 
אורנשטיין התייחס לדוחות הכספיים והוסיף: "הדוחות הכספיים שהוצגו לפני טרם עמדו בבחינה מעמיקה, בהינתן השלב המקדמי שבו אנו מצויי ולפי הנחזה מהם אין החברה בחדלות פירעון וזאת מבלי שיהיה בהחלטתי זו כדי לקבוע מסמרות".
עוד הוסיף אורנשטיין כי כעת ישנם 14 פרויקטים פרי יוזמתה של אור המצויים בשלבים שונים ובהם מעורבים מספר רב של גורמים שהשקיעו כספים לא מבוטלים בעסקאות ואמורים לקבל את המגיע להם, חלקם ביטלו עסקאות כזתכותם ומצפים לכספי ההשבה ועוד. ההסבר לכך הינו כי:"קבלת הבקשה עלולה לגרום ל"כדור שלג" שיגרום לנזקים כבדים ובלתי הפיכים".
בהתייחס ל-8 הבקשות שהוגשו היום להצטרף להליך הפירוק, תוך הצגת המחאות שלא כובדו מציין אורנשטיין: "אינני מקל בכך ראש בחילול ההמחאות, נציין שמדובר בסכומים שאינם גבוהים ובמיוחד שהשיקים נמשכו מהבנק שכאמור הודיע על העמדת האשראי לפירעון מיידי ואי כיבוד שיקים. לא ניתן לשלול טרם היה יפק בידי החברה להמציא לאוחזים שיקים חלופיים וכי שמורה זכותם של אלה לנקוט בהמשך בהליכים ככל שהמגיע לא ייפרע בהקדם". 
אורנשטיין חותם בעצה עוקצנית לענבל אור: "אדגיש שטוב יעשה אם החברה תפעל במהלך העסקי הרגיל  ולא תחרוג ממנו וכי שומה על בעלי התפקידי בחברה להימנע מנקיטה בכל פעולה שיש בה משום העדפת נושים, או הענקה פסולה של נכסים, או הברחת רכוש וכי על החברה לצלוח את הימים  הסוערים שעוברי עליה בזהירות, בשום שכל, ותו ךהקפדה על קלה כחמורה".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  לצערי (ואני מעריץ את ענבל)....
  ציון 05/03/2016 17:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא ניתן לעצור את כדור השלג המתגלגל ענבל היא אשת שיווק מדהימה אבל לנהל היא לא יודעת וכמו כן נדלן אמיתי זה לא ארגון קבוצות רכישה ואין לה סיכוי להתחרות מול כרישי הנדלן הגדולים וה ותיקים בעלי הניסיון וההון הרב שברשותם רוכשי דירות כעת יתרחקו ממנה כמו מאש היא גמרה את הסיפור שלה. ותישאר עם חובות לכל החיים. לא אתפלא עם בקרוב נתבשר על בריחתה מהארץ
  סגור
 • 7.
  פופוליזם ותקשורת שופטת יחריבו חברה חיה ופעילה
  פרובינציית ישראל 03/03/2016 23:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואחר כך כולם ישכחו מהכסף. מארק טווין אמר פעם על הבנקים "הם נותנים לך מטריה כשבחוץ השמש זורחת וממהרים לקחת אותה כשנעשה מעונן".
  סגור
 • 6.
  גזרי דין נקנים בכסף במדינת ישראל (ל"ת)
  Xdd 03/03/2016 19:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  הכל הנשמה למת,הסוף ידוע,הלך הכסף!!!!!!!
  דוד 03/03/2016 18:39
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אין סיכוי להמשך פעילות עיסקית.הלקוחות ששילמו במיטב כספם ינסו להציל את כספם ויקברו את האפשרות להמשך פעילות.
  סגור
 • 4.
  תפרגנו לענבל והכל יבוא על מקומו בשם
  יצחק.ב 03/03/2016 18:26
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אשת עסקים צעירה ומצליחה, קצת פרגון לא יזיק!!! לכל אחד ישנם נקודות משבר בחיים וחייבים לצלוח אותם. לא צריך כל העליהום וכל החגיגה התקשורתית!! במהלכים חיוביים משיגים יותר. אישית, אני מעריץ את ענבל על היזמות, ההוגנות והמקצוענות שלה. בסופו של דבר כל המלינים עשו רווח נאה בזכותה!! ענבל, תהיה חזקה והכל יסתדר, (יש אלוהים), בהצלחה
  סגור
 • 3.
  אין דין ואין צדק
  like1 03/03/2016 18:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הכל רקוב ומשוחט . מהראש ועד לזנב. מערכת משפט חרטטנית ושופטים חחחחחחחחחחחחחחחח
  סגור
 • 2.
  בלי השופט
  איציק 03/03/2016 16:02
  הגב לתגובה זו
  4 1
  לא היו מוציאים ממנה גרוש, הכתובת על הקיר, רק יניחו לה והיא תחזור לקונצים שלה.
  סגור
 • 1.
  יש חשש אמיתי לכספי הרוכשים וכבוד השופט מחייב לשלם סכום
  עוף החול 03/03/2016 15:48
  הגב לתגובה זו
  5 0
  צריך לבדוק את הקשר של השופט לחברת גלובל. יש חשש אמיתי לאובדן חסכונות חיים של נושים פרטיים ובנתיים השופט מורה על העברת סכום מהותי לגוף בודד שאיננו נושה מבוטח.
  סגור