האירו הרים ראש: זינק ב-1.6% מול השקל לרמה של 4.783 שקלים

זאת, בהמשך לסיבוב הפרסה שביצע מול הדולר. כלכלני לאומי: "הדולר ימשיך בתקופה הקרובה להתחזק בעולם וישמור על יציבות מול המטבע המקומי". הדולר עלה בשיעור קל ל-3.822
|
האירו הרים ראש: זינק ב-1.6% מול השקל לרמה של 4.783 שקלים

סיבוב הפרסה שביצע אתמול האירו מול הדולר נותן אותותיו בשוק המקומי. האירו זינק היום ב-1.6% לאחר שמוקדם יותר כבר עלה ביותר מ-2%. שערו היציג נקבע על 4.783 שקלים. מנגד, הדולר שמר היום על יציבות יחסית והתחזק קלות לרמה של 3.822 שקלים.

סיבוב הפרסה שביצע אתמול האירו קשור להערכות שהבנק השוויצרי הלאומי מנסה לתמוך בפרנק השוויצרי. מכאן, התגברו הספקולציות שהדבר עשוי להוביל לכך שגם הבנק המרכזי באירופה עשוי לנקוט בצעדים דומים כדי למנוע המשך הידרדרות של המטבע. האירו שנסחר בשפל ברמה של 1.218 דולר לאירו ביצע סיבוב פרסה וזינק לרמה של 1.262 דולר לאירו.

בסקירתם השבועית כותבים כלכלני בנק לאומי כי: "הדולר ימשיך בתקופה הקרובה להתחזק בעולם וישמור על יציבות מול המטבע המקומי. התחזקותו של המטבע האמריקאי תושפע מהשלכותיה של תוכנית הייצוב בגוש האירו על ריסון צמיחתן של מדינות ה- PIGS ועל הגברת נזילות המטבע האירופאי בשווקים".

עוד כותבים כלכלני הבנק: "מול המטבע המקומי, יציבותו של שער החליפין תיתמך מהיציבות היחסית שמפגין השוק המקומי שמלווה בזרימת מט"ח לארץ. בטווח הארוך יותר, השטר הירוק צפוי להתחזק כתוצאה מהתאוששות הכלכלה האמריקאית".

כלכלני בנק הפועלים מעריכים: "השקל צפוי להיסחר בתקופה הקרובה במגמה מעורבת, בהשפעת התפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות בעולם. כמו כן, יושפע השקל מגורמים מקומיים מנוגדים. מחד, הגורם העיקרי התומך בהיחלשות השקל הוא רכישת דולרים אפשרית על ידי . מאידך, בין הגורמים התומכים בהתחזקות השקל ניתן למנות את הכלכלה היציבה בישראל והציפיות להעלאת נוספת ע"י בנק ישראל (אם כי בקצב מתון) ובעקבותיה, הרחבת הפער בין הריבית השקלית והדולרית".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות