טייסון פוד קפצה ב-7.3% למרות תוצאות מאכזבות לרבעון האחרון

תאגיד המזון האמריקני מציג גידול בשורת ההכנסות, אך מפספס את התחזיות המוקדמות בשוק. מניית החברה משלימה זינוק של 74% מהשפל בדצמבר האחרון
|
בשר, צילום: istock

מניית תאגיד המזון טייסון פוד (סימול:TSN) ריכזה הערב  עניין רב בוול סטריט ברקע לתוצאות חלשות יחסית שמפרסמת החברה לרבעון ה-3. למרות הדו"חות החלשים, מניית החברה מגיבה כעת בעליות חדות של 7.3%, כאשר החברה נסחרת כעת לפי שווי שוק של 31.3 מיליארד דולר.

הכנסות החברה הסתכמו ברבעון האחרון ברמה של 10.8 מיליארד דולר, לעומת נתון של 9.9 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בשוק ציפו לנתון של 11 מיליארד דולר. בסיכום 12 החודשים האחרונים, הכנסות החברה הסתכמו ב-42.4 מיליארד דולר, עלייה של 4.6% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. 

מבחינת חלוקה, מכירות מוצרי הבקר של החברה בלטו לשלילה עם ירידה של 4.2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. 

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ברבעון האחרון ב-604 מיליון דולר, לעומת נתון של 819 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בשורה התחתונה, החברה רושמת רווח נקי של 369 מיליון דולר או 1.01 דולר למניה, לעומת רווח של 537 מיליון דולר או 1.47 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח המתואם למניה עמדה ברבעון האחרון ברמה של 1.21 דולר, לעומת נתון של 1.58 דולר ברבעון המקביל ב-2018. גם כאן מדובר בנתון הנמוך מהתחזיות המוקדמות בשוק שעמדו על רווח של 1.29 דולר למניה. 

תזרים המזומנים של החברה מהפעילות השוטפת הסתכם ברבעון האחרון ב-2.5 מיליארד דולר, כאשר ברבעון האחרון חילקה החברה דיבידנד בהיקף של 537 מיליון דולר, וביצעה רכישות חוזרות בהיקף 252 מיליון דולר. 

נציין כי החברה הצליחה למשוך תשומת לב רבה בחודשים האחרונים ברקע לכניסתה לתחום תחליפי הבשר. חברה נוספת בתחום - חברת Tyson Foods (סימול: TSN). החברה רכשה בעבר 5% מביונד מיט (עוד שהיתה פרטית), החליטה בסופו של דבר למכור את כל אחזקותיה בחברה להקים קו מוצרים טבעוניים משל עצמה.

גרף שבועי של מניית החברה בשנים האחרונות

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות