ברקע לדו"ח המלאים האמריקני, מחיר הנפט "סגר" בירידות קלות

|
(4)
הנוזל השחור

מחיר הנפט ירד היום בשיעור של 0.2% לכדי מחיר של 48 דולר לחבית. מוקדם יותר הנוזל השחור נפל בשיעור של 2% והגיע למחיר של פחות מ-74.5 דולר לחבית שהיווה שפל במחיר של כמעט ארבעה שבועות שמופיע ברקע לנתוני משרד האנרגיה בארה"ב שהציג עלייה שבועית בכמות מלאי הנפט הגולמי והדלק.

מלאי הנפט בארה"ב עלה ב-5 מיליון חביות בשבוע האחרון, לעומת ציפיות האנליסטים לירידה בכמות של 2.8 מיליון חביות. העליה הרציפה במלאי מעידה על עלייה בהיצע של הנפט האמריקני. זאת לאור העובדה כי שוק פצלי השמן בארה"ב ממשיך להגדיל את התפוקה עד לכדי 9.1 מיליון חביות ליום, לעומת התפוקה של סוף שנת 2016 שהסתכמה ב-8.5 מיליון חביות ליום.

ביום שישי האחרון, דו"ח בייקר יוז הציג עלייה של 14 אסדות קידוח פעילות בארה"ב. בתוך כך מציג הדו"ח עלייה רצופה זה השבוע ה-9. אם בחודש מאי 2016 מניין האסדות המפיקות בארה"ב עמד על 316, היום הכמות הינה כפולה והכיוון הוא בברור למעלה. 

העלייה בתפוקה האמריקנית, נרשמת ברקע להסכם בין ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) שהתחייבו להקטין את התפוקה הכוללת בארגון ב-1.8 מיליון חביות ליום. אם כי ניתן כבר להבחין שבמחצית הראשונה של 2017, הקטנת התפוקה בארגון לא השפיעה באופן ניכר על מלאי הנפט העולמי.

בתוך כך, נראה שבאופ"ק לא אמרו נואש. הדלפות חוזרות ונשנות מצביעות על כך שהארגון נוטה להרחבת עת הקיצוצים במדינות הארגון. אם כי לא נרשמה התחייבות מוחלטת בנושא עדיין של נציגים רשמיים. כך או כך, סקטור קידוחי הנפט האמריקני ישמח להמשך רמזים מצד ארגון אופ"ק על המשך ההקפאה. 

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מדינות הפחם העלו את טראפ והא גומל להם בחזרה
  YL 01/04/2017 10:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנפט על סף ריסוק מי ש היום ממתן את המדינות המפיקות זו סעודיה ו רוסיה נראה כמה זמן הם יחזיקו מעמד
  סגור
 • 3.
  ירידות
  שלומי 26/03/2017 13:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כפי שאמרתי בעבר לא יעזור שום קיצוץ מחיר הנפט הולך אל מתחת ל 40 דולר .האם קניות דולרים עזרו להעלות את שער הדולר? אותו דבר כאן שום דבר מלאכותי יעצור את ירידת הנפט כבר עכשו הולכים לאנרגיה תחליפית
  סגור
 • 2.
  ארהב לא תלויה יותר ביבוא נפט
  cuzari 23/03/2017 08:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ארהב לא תלויה יותר ביבוא נפט - ולכן יש לה מוטיבציה להפיק נפט בכול צורה אפשרית - תוסיפו לזה את המדיניות של טראמפ לפיה אין להוציא עבודה החוצה - הוא יעשה הכול שהקידוחים וההפקה של נפט וגז ימשיכו בארהב למרות המחיר הנמוך - כול מפיקות הנפט מחוץ לארהב ימצאו את עצמם עם חביות נפט שאין להם דורש - יחד עם זאת חברות הנפט האמריקאיות מגוונות את מקורות ההכנסה - אקסון מוביל מרחיבה עכשיו את כושר הייצור באופן משמעותי בזיקוק נפט - וכך אקסון מוביל תאזן את הספרים שלה גם מול ירידת מחירי נפט ל 40 דולר לחבית
  סגור
 • 1.
  47.5 (ל"ת)
  ,heui 22/03/2017 22:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות