דיסקונט ברוקראז' מעניקים לאמות אפסייד של 15%

לאחר פרסום תוצאות הרבעון, מעלים בדיסקונט את המלצתם על המניה לתשואת יתר עם מחיר יעד של 29 שקל, נוכח ירידת התשואות וצפי לשיפור בתוצאות הכספיות
|
(2)
אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, צילום: יח"צ

לאחר פרסום תוצאות הרבעון של חברת הנדל"ן המניב אמות, מעדכנים בדיסקונט ברוקראז' את מחיר היעד ל-29 שקל - אפסייד של כ-15% ביחס למחיר השוק הנוכחי, ומעלים המלצה לתשואת יתר. זאת לאור, המשך ירידת התשואות וצפי לעלייה בתוצאות בשל עסקאות חדשות. 

לדברי ישי ששון רו"ח אנליסט, דיסקונט ברוקראז' "מאז חודש אוגוסט אנו עדים להמשך ירידת התשואות כשבצד זאת לא קיים צפי ממשי לעליית התשואות בטווח הקרוב. במקביל, חתמה החברה על שתי עסקאות, הצפויות להגדיל את ה-FFO בכ-42 מיליון שקל, כך שה-FFO ב-2020 צפוי לשקף להערכתנו עלייה משמעותית של כ-15% בהשוואה ל-2019".

"התוצאות ברבעון האחרון לא מייצגות"  
בדיסקונט מעריכים כי תוצאות הרבעון האחרון שהיו מעט מאכזבות על רקע ירידה ב-FFO אינן מייצגות. מכיוון שלהערכתם "ב-2020 ה-FFO צפוי לעלות בכ-15% ולעמוד על כ-593 מיליון שקל (טרם CAPEX)". 

"ה-FFO שהושג ברבעון האחרון אינו מייצג שכן הוא הושפע בעיקר מפער של כ-2.2% במדדים בין הרבעון הקודם והנוכחי. מדובר בתנודתיות שאינה מייצגת - והיא זו שגרמה לירידה המשמעותית ב-FFO ברבעון השלישי לעומת הרבעון הקודם".

להערכת ששון ה-FFO יעלה באופן משמעותי, "מתחשיב שערכנו והמביא בחשבון את שתי העסקאות שהחברה חתמה עליהן לאחרונה אנו צופים כי ה-FFO יעמוד על כ-593 מיליון שקל בשנת 2020 (טרם CAPEX של כ-70 מיליון שקל). מדובר בעלייה משמעותית של כ-15% ביחס ל- FFO הצפוי ב-2019".

הירידה ב-FFO למניה מקורה לדברי ששון "בגיוסי הון שבוצעו נוכח גישת החברה הדוגלת בהפחתת המינוף בטווח הארוך הירידה ב-FFO למניה היינה נוכח מדיניות החברה לשמור על רמת מינוף נמוכה בעקבותיה הנפיקה החברה מניות במהלך השנה האחרונה ובשל קיומן של אופציות (סדרה 9), שהומרו במהלך התקופה נוכח היותן 'בכסף'. מדיניות זו של גיוסי הון גוררת תשלום 'מחיר' בטווח הקצר, אולם בראייה ארוכת טווח מדובר להערכתנו בהתנהלות פיננסית נכונה ואחראית". לכן, "אנו צופים כי עד תום השנה נמשיך לראות את מימושן של אופציות אלו, כך שהדבר עלול להעיב על המשך הגידול ב-FFO למניה, אך אין בו להערכתנו אפקט שלילי על השווי".

"החברה ביצעה שתי עסקאות משמעותיות - יתמוך בעלייה ב-FFO"
במהלך חודש ספטמבר התקשרה החברה בעסקה לרכישת 50% מהזכויות בקניון קריית אונו, תמורת כ-545 מיליון שקל. בעקבות זאת, צופה החברה גידול של כ-34 מיליון שקל ב-NOI (תשואה של כ- 6.2%). עסקה זו צפויה להיסגר בזמן הקרוב. 

בנוסף, במהלך חודש אוקטובר התקשרה החברה בעסקה לרכישת מרכז לוגיסטי בשוהם המושכר לחברת בת של טבע. חוזה השכירות הינו לתקופה של כ-10 שנים ובדמי שכירות שנתיים של כ-22 מיליו שקל. במקום יש זכויות שטרם נוצלו בסך של כ-41 אלף מ"ר. להערכת דיסקונט ברוקראז' שתי העסקאות "צפויות להגדיל את ה-FFO בכ-42 מיליון שקל".

לצורך ביצוע העסקאות בסוף חודש יוני ובמהלך חודש ספטמבר גייסה החברה כמיליארד שקל, בעלות כוללת של כ-1%. לדברי ששון, "סכומים אלו ישמשו את החברה לרכישת שני הנכסים שלעיל, ולא ישמשו לצורך מחזור חובות. נוכח זאת אנו סבורים כי במהלך השנה הקרובה תידרש החברה לשוב ולגייס כ-630 מ' שקל לצורך מחזור חובות".

שורה תחתונה
בדיסקונט ברוקראז' מעדכנים את המלצתם לתשואת יתר ואת מחיר היעד ל-29 שקל למניה - אפסייד של כ-15% על מחיר השוק הנוכחי. זאת, בעקבות ירידת התשואות והתוספת התזרימית הצפויה משתי העסקאות. עם זאת הם מדגישים כי "תוצאות הרבעון השלישי אינן משקפות את הטווח הארוך נוכח העלייה המשמעותית בעלויות המסים השוטפים שנזקפה לשינוי של כ-2.2% במדד המחירים לצרכן בהשוואה לרבעון הקודם".

"ראוי לתת את הדעת לכך שתמחור המניה והאפסייד הנגזר במצב הנוכחי, נשענים גם על רמת התשואה הנמוכה השוררת בשווקים. עלייה ברמת התשואות הנובעת בין היתר משינויים גלובליים (עליית התשואות בארה"ב וכו') עלולה להשפיע במידה רבה על תמחור מניות הנדל"ן, ובין היתר על אמות", סיכם ששון.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אמות
  עמי 11/11/2019 09:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נדלן מניב - מהיותר מוצלחות בבורסה.
  סגור
 • 1.
  חברה מעולה
  גדעון 11/11/2019 02:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביצועים מצוינים לאורך הזמן בכל פעילויות החברה שיתבטאו במחיר המניה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות