דיסקונט ברוקראז': ממשיכים להמליץ על חשיפה למניית איידיאו

בדיסקונט ברוקראז' צופים המשך למאבק השליטה בחברה לאחר שלוקסי חיסל את החזקותיו, וסבורים כי המחיר בהצעת הרכש עשוי להיות גבוה ממה שסוכם עם לוקסי
|
יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, צילום: אבי שאולי

דיסקונט ברוקראז' פרסמה הבוקר (ד') את סקירתה למניית איידיאו, וזת לאור ההתפתחות האחרונה במאבק השליטה בחברה, כאשר אתמול הודיע בעל השליטה, יעקב לוקסמבורג ("לוקסי") על מכירת החזקותיו באיידיאו לקבוצת אפולו דיין (לכתבה המלאה).

על פי הניתוח אותו מפרסמת דיסקונט, ישנם שני תרחישים אפשריים במצב העניינים הנוכחי. הראשון, אפולו דיין ירכשו לפחות כ-9% מהציבור/מוסדיים – תרחיש זה אפשרי על ידי הגעה להחזקה של 45% על ידי רכישת חלק מהחזקות קבוצת הפניקס בחברה ואז רכישת 5% מהציבור לפחות באמצעות הצעת רכש. 

התרחיש השני - שיכון ובינוי ירכשו לפחות כ-13.5% מהמוסדיים/ציבור - תרחיש זה עשוי לדרוש רכישת כל החזקות קבוצת הפניקס (כדי להגיע ל- 45% מהמניות), ולהערכת דיסקונט סיכויי התממשותו גבוהים יותר. גם כוח המיקוח של הציבור במקרה זה יהיה גבוה יותר ולכן תרחיש זה תומך יותר בעליית מחיר המניה.

נזכיר כי אתמול הודיע לוקסי כי מכר את החזקותיו לקבוצת אפולו דיין, בתמורה ל- 88.5 שקל למניה. מחיר זה משקף דיסקאונט של 16% ביחס למחיר המניה של איידיאו שעמד על 106 שקל למניה בעת פרסום ההודעה. לאור זאת, שיעור ההחזקה של קבוצת אפולו דיין בחברה עומד כעת על 41.64% בעוד שיעור ההחזקה של שיכון ובינוי עומד על 37.5%.

להערכת דיסקונט ברוקרז' כל אחד מהצדדים ירצה להגיע לכדי 51% מהמניות, כשמניתוח ההחזקות לאחר עסקת לוקסי עולה כי כוח המיקוח של הציבור ושל קבוצת הפניקס-אקסלנס גדל (אלו מחזיקים כ-5.6%). "מניתוח שביצענו באשר לתרחישים האפשריים עולה כי הסיכוי להתממשות הצעת הרכש הולך וגדל, כוח המיקוח של הציבור הולך גדל ואנו צופים להמשך מאבק השליטה, כך שהמחיר בהצעת הרכש עשוי להיות גבוה מהמחיר שסוכם עם לוקסי. לכן – אנחנו ממשיכים להמליץ על חשיפה למנייה החברה אידיאו גרופ".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות