חיים כצמן יכול לחייך: מעלות העלתה את דירוג גזית גלוב ל- '-AA'

סוכנות הדירוג מעודדים ממיצובה העסקי של חברת הנדל"ן בשליטת חיים כצמן, ומעלים את דירוג האשראי של החברה בדרגה אחת
 | 
חיים כצמן, צילום: יח"צ
השיפור המתמשך בתוצאות חברת הנדל"ן גזית גלוב +0.38% גזית גלוב 2,875 +0.38% גזית גלוב בסיס:2,864 פתיחה:2,864 גבוה:2,901 נמוך:2,863 תמורה:1,790,354 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לא נעלמה מעיניהם של כלכלני סוכנות הדירוג S&P מעלות, שהחליטו היום (ב) להעלות את דירוג החוב של החברה בשליטת חיים כצמן בדרגה אחת מ-+A ל--AA. העלאת הדירוג הינה כפועל יצא בירידה במינוף הפיננסי ושיפור מתמשך בפרופיל העסקי.

כלכלני מעלות סבורים כי הירידה במינוף הפיננסי של גזית גלוב והשיפור מתמשך בפרופיל הפיננסי בהתאם לתוכנית האסטרטגית שהתוותה החברה הביאו לשיפור ניכר במינוף וביחסי כיסוי של חברת הנדל"ן. בנוסף, פעילות החברה מציגה שיפור הן בפרמטרים התפעוליים של חברות הבנות, תוך גידול מתמיד בהיקף הנכסים. משכך, כלכלני מעלות בוחרים להותיר את תחזית הדירוג יציבה היות ולהערכתם גזית גלוב תמשיך לנקוט במדיניות וצעדים שיתמכו בהמשך מגמת השיפור בפרופיל הפיננסי במקביל לשמירה על נזילות מספקת ויציבות תפעולית.

כלכלני מעלות מעודדים מאחוזי התפיסה הגבוהים (כ-95% בממוצע) של נכסי הנדל"ן בבעלות החברה והחברות הבנות, כמו גם מהמשך השיפור בביצועים התפעוליים של הקבוצה זאת כפועל יוצא מרכישת נכסים איכותיים במקביל למימוש נכסים באיכות נמוכה יותר אשר אינם בליבת העסקים שלה. סוכנות הדירוג סבורה כי גזית גלוב תרשום המשך צמיחה מתונה תוך שמירה על יציבות בפרמטרים התפעוליים.

סוכנות הדירוג סבורה כי לגזית גלוב נזילות "מספקת", וכלכלניה מעריכים שלקבוצה נגישות טובה למקורות מימון מגוונים העולים על הצרכים השוטפים שצפוי לעמוד על יחס בין מקורות לשימושים של 1.6 במהלך השנתיים הקרובות. סוכנות מעלות מציינת כי לגזית גלוב קופת מזומנים דשנה בהיקף של מיליארד שקל נכון לתחילת ינואר, שעתידה לשרת את שימושי החברה בתקופה הקרובה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה