"מטבעות דיגיטליים? הבועה הגדולה מכולן - והכל באשמת הפד'"

חבר הקונגרס לשעבר רון פול: "כל מה שקורה עם המטבעות זה השתקפות של המערכת המוניטרית הגרועה"
 |  (1)
ביטקוין, צילום: Getty images Israel
אחרי שהתנגח בנשיא דונאלד טראמפ ובפדרל ריזרב, חבר הקונגרס לשעבר רון פול מסביר למה הביטקוין לדעתו הוא תוצאה של מערכת מוניטרית גרועה, ומאשים את הפד' שהביא את המצב להיות כך כך נורא.
רון פול: "מה שאנחנו רואים עכשיו זה לדעתי את קליימקס הסוף של ההקלה הכמותית. אני מסתכל על הבעיות שלנו, הן עצומות ואנשים מחפשים בכל מקום אפשרויות אחרות מתוך ייאוש. למה להם לקנות אג"ח אם הריבית שלילית? למה שהם יקנו מניות ויגידו להעצמם שהפעם זה יהיה שונה? כל מה שקורה עם המטבעות זה השתקפות של המערכת המוניטרית הגרועה".
רון פול כיהן בוועדה לענייני חוץ ובוועדה לנושאים כספיים של בית הנבחרים, כמו גם בוועדת הכלכלה המשותפת לשני בתי הקונגרס של ארצות הברית וכיו"ר ועדת המשנה למדיניות מוניטרית ולטכנולוגיה, שם התפרסם כמבקר חריף של המדיניות המוניטרית ומדיניות החוץ של ארצות הברית.
הוא ידוע כליברטריאן, בעל עמדות ליברליות בנושאי חירות הפרט (לדוגמה, תמיכה בלגליזציה מלאה של סמים) ותומך במדיניות חוץ של אי-התערבות. הוא תומך בפרישת ארצות הברית מנאט"ו ומהאומות המאוחדות ובהפסקת הסיוע הכלכלי למדינות זרות, ובכלל זה ישראל.
כשהקונגרס הביע תמיכה בישראל בתחילת מלחמת לבנון השנייה היה פול אחד המתנגדים המעטים וטען שארצות הברית לא צריכה להתערב בסכסוך והיה המועמד הרפובליקני היחיד שהתנגד למלחמת עיראק. פול מתנגד לחוק הפטריוט ולשימוש של הממשל הפדרלי בעינויים ולדעתו, אין לארצות הברית כל זכות לתקוף את איראן במטרה למנוע ממנה לפתח נשק גרעיני, שכן זוהי זכותה של כל מדינהלפתח נשק כזה. עם זאת, הביע את דעתו בעד זכותה של ישראל להוציא לפועל את תקיפת הכור הגרעיני בעיראק. 
כניסת הביטקוין למסחר כחוזה עתידי הציתה מחדש את הדיון לגבי הלגיטימציה של המטבע הדיגיטלי וראשי המדינות האירופאיות הסכימו שיש לגבש חוקים ברורים כדי למנוע הלבנת הון ומימון טרור בעזרת פלטפורמות המסחר במטבעות דיגיטליים. 
הבוקר בדנמרק, התבטא נשיא הבנק המרכזי ואמר: "התרחקו מביטקוין. זה קטלני. מי שנכנס לזה שלא יבוא להתלונן אח"כ. זה לא שוק מפוקח ולא נקח שום אחריות לגביו. מי שנוגע בו שידע שזה באחריותו בלבד".
בצרפת, ראש הממשלה התבטא ביום ראשון ואמר כי צרפת תציע לפורום המדינות G20 לשקול רגולציה של המטבע בשנה הבאה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למטבעות המוצפנים
  רגולציה 20/12/2017 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יהיה הדבר הכי טוב למטבעות וגם למדינות, אם אתה לא יכול להילחם בו - תחבק אותו...
  סגור