סומוטו קרובה לרכישת חברה מצפון אמריקה בסך של 14.5 מיליון דולר; המניה מגיבה

 | 
בן גרון. סומוטו, צילום: יח"צ
סומוטו, חברת התכנה הגלובלית המתמחה בשיווק באינטרט ופרסום בוידאו, הודיעה הבוקר (א') כי חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב לרכישתה המלאה של חברה מצפון אמריקה הפועלת בתחום הוידאו, תמורת סך של עד כ-3.5 מיליון דולר, זאת בנוסף לתשלומים מבוססי עמידה ביעדים של עד 11 מיליון דולר. מניית סומוטו -1.96% סומוטו 250.4 -1.96% סומוטו בסיס:255.4 פתיחה:256.8 גבוה:256.8 נמוך:243.2 תמורה:1,127,100 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מגיבה לדיווח בעלייה של כ-2%.
על פי תנאי ההסכם, בעת השלמת העסקה תעביר סומוטו לבעלי המניות של חברת המטרה תמורה כוללת של כ-3.5 מיליון דולר במניות ומזומן (בחלקים שווים, תשלום המהווה סך של כ- 185% מהרווח הנקי של החברה הנרכשת בתקופה של 12 חודש לפני מועד השלמת עסקת הרכישה), וכן תעביר תשלומים נוספים התלויים בעמידה באבני דרך על פני תקופה של 3 שנים, של עד כ-11 מיליון דולר, כך שסך התשלומים בגין העסקה צפוי להסתכם לסכום כולל של עד כ- 14.5 מיליון דולר.
יעדים אלה משקפים הכנסות מצטברות של כ-80 מיליון דולר ויעד EBITDA  מצטבר של כ- 16.5 מיליון דולר עבור התקופה. במידה והביצועים יעלו על היעדים, התשלום לחברה הנרכשת אף עשוי לגדול מעבר לסכום התמורה האמור.
נזכיר כי חברת התכנה דיווחה באמצע החודש שעבר על תוצאותייה הכספיות לרבעון הראשון של 2017 כאשר הציגה 14.5 מיליון דולר, צמיחה של 49% בהשוואה לכ- 9.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. תחום הוידאו הציג הכנסות רבעוניות של כ-9.1 מיליון דולר, עלייה של 333% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. לאחר תקופת הדוח, במהלך חודש מאי, חולק דיבידנד בסך של 2.5 מיליון שקל. 
בן גירון, מנכ"ל סומוטו: "החברה הנרכשת היא בעלת נוכחות גוברת בשוק הצפון אמריקאי. אנו צופים כי רכישת פעילותה הקיימת תספק לנו גישה למפרסמים ושטחי פרסום מהשורה הראשונה, אשר עד כה לא היתה לנו גישה אליהם. חברת המטרה הינה חברה צעירה אולם מנהליה מביאים איתם ניסיון של שנים רבות בתחום הפרסום בוידיאו ובשוק הבינלאומי. הרכישה הינה במסגרת אסטרטגיית הצמיחה המהירה שלנו, להרחיב את תחומי הפעילות, ולהגדיל את היקפי הפעילות והרווח, במטרה לקדם את סומוטו לכדי חברה משמעותית בעלת מיצוב, תוך יצירת ערך לבעלי המניות שלנו. להערכתנו רכישת חברת המטרה תיצור ערכים מוספים משמעותיים וסינרגיה רבה לפעילות הנוכחית של סומוטו בתחום הוידאו אשר היוותה כ- 63% מסך הכנסות סומוטו ברבעון הראשון של 2017." 
מניית סומוטו רשמה מאז תחילת השנה הנוכחית תשואה חיובית מרשימה של כ-40%, זאת לאחר שאת השנה החולפת חתמה המניה בעלייה תלת ספרתית של מעל ל-130%. החברה נסחרת בת"א לפי שווי שוק של כ-240 מיליון שקל.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה