אושרה תכנית מתאר לעכו שתוסיף 7,000 דירות לעיר ו-3,000 חדרי מלון

|
ישראל, צילום אוויר, צילום: ענת דניאלי

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון שבמנהל התכנון, אישרה את תכנית המתאר הכוללנית לעיר עכו הכוללת תוספת של כ-7,000 יחידות דיור וכן תוספת של כ-1,144,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ-270,000 מ"ר עבור תיירות (לרבות תוספת של כ-3,000 חדרי מלון) הן במסגרת עיבוי שטחי תעסוקה, מסחר ותיירות קיימים והן במסגרת תוספת שטחי פיתוח חדשים.

התכנית שתוכננה ע"י משרד יעד אדריכלים בהובלת מנהל התכנון בשיתוף עיריית עכו, מבוססת על מתן מענה להיקף אוכלוסייה עתידי של כ-85,000 נפש. על פי מנהל התכנון, במסגרת התכנית הוקצו בשטחים שממזרח לכביש 4, כ-1,800 דונם לטובת פיתוח עתידי של מתחם הכולל שטחי מגורים, תעסוקה, מסחר ושימושים עירוניים נוספים. התוכנית כוללת גם תוספת של כ- 248,000 מ"ר עבור מבנים ומוסדות ציבור, וכן מערך של שבילי הליכה, טיילת ושבילי אופניים המשתלבים ברצועת החוף.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

מנהל התכנון מסבירים שתכנית המתאר קובעת עקרונות והנחיות לפיתוח אזורי מגורים חדשים והתחדשות עירונית של אזורי מגורים קיימים כמנוף לקליטת אוכלוסייה חדשה. זאת לצד פיתוח מלונאי, תיירותי ותרבותי, ופיתוח כולל של העיר כמוקד כלכלי-חברתי-תיירותי באזור. התכנית מציעה שינוי ייעוד לאזור המאושר כיום לתעשייה הנמצא בדרום מערב העיר, אשר יוסב לאזור מעורב של תיירות ומגורים.

התכנית מתייחסת גם לשטחים הירוקים וההיסטוריים, תוך שימור שמורת נחל נעמן. "התכנית כוללת גם את פיתוח השטחים הפתוחים העירוניים והשכונתיים באמצעות שבילי הולכי רגל ואופניים, ופארק עירוני רחב ידיים היוצר רצף וחיבור בין השטחים הפתוחים (גני ריזוואן הבהאיים, גן ארכיאולוגי בתל נפוליאון, שמורת נחל הנעמן ומרכז ספורט עירוני חדש). מרכז העיר הקיים שבליבו העיר המנדטורית והעיר העתיקה מתוכנן להפוך למוקד עירוני פעיל המשלב עירוב שימושים. בנוסף, קמפוס מכללת הגליל המערבי מתוכנן להפוך למוקד בעל השפעה באמצעות תוספת זכויות בניה ושימושים מסחריים לצידו",  נמסר ממנהל התכנון.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות