סיטיגרופ חתך את תחזית הצמיחה של סין: 7.4% השנה ו-7.1% ב-2014

"האפיזודה האחרונה הקשורה לשוק הריביות הבין בנקאיות הציפה את חוסר התקשורת עם השוק ויתכן שגם את חוסר הקואורדינציה בין הסוכנויות הממשלתיות"
 | 
ירידות באסיה
גל הורדות תחזיות הצמיחה לסין צובר תאוצה: אחרי ה-IMF, עוד ועוד בנקים מצטרפים לגל הורדות תחזיות הצמיחה של סין, והפעם אלו כלכלני סיטיגרופ שחותכים את תחזית הצמיחה הכלכלית של סין, "על רקע הסיכונים הנובעים מהמדיניות הממשלתית השגויה", לדבריהם.

על פי התחזית החדשה של סיטיגרוןפ שפורמה היום (ב') התמ"ג הסיני יצמח בשנת 2013 רק 7.4% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 7.6%. התחזית לשנת 2014 הונמכה גם היא ולהערכת סיטיגרופ היא תסתכם רק ב-7.1% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 7.3%.

"האפיזודה האחרונה הקשורה לשוק הריביות הבין בנקאיות הציפה את חוסר התקשורת עם השוק ויתכן שגם את חוסר הקואורדינציה בין הסוכנויות הממשלתיות" נכתב בהודעה של סיטיגרופ.

בסיטי למעשה מתייחסים למדיניות המצמצמת שהנהיג הנגיד הסיני בניסיון למנוע בועת אשראי במדינת הענק הממונפת. מהלך שגרם לזינוק של שוק ריביות הריפו שם זינקו הריביות לרמת שיא של קרוב ל-14%. מה שהבהיל את הממשלה הסינית שמיהרה שוב לספק נזילות לשוק. למעשה תפקידם של נשיא סין, שי ג'ינגפנג, ושל ראש הממשלה לי קקיאנג אינו פשוט כלל, כשמצד אחד הם חייבים להתייחס במדיניותם להאטה הכלכלית וליישם רפורמות מעודדות צמיחה, ומנגד הם צריכים להימנע מבהלה בשווקים שעלולה לערער את המערכת הבנקאית ואת החברה הסינית כולה.

ביום שישי הצהירה הממשלה כי ההתערבות בשוק הריביות תהיה מוגבלת ומדורגת וכי הממשלה תמשיך לפקח על המכשירים הפיננסים במגזרים היצרניים, דברים אלו הציתו הבוקר שוב גל של ירידות שערים חדות של כ-2% בבורסה של שנחאי.

עם זאת מציינים הכלכלנים של בנק ההשקעות האמריקני כי התחזית שעודכנה כלפי מטה מבוססת על הנחות שמרניות ביחס להתאוששת הכלכלית בעולם ולכן, "יתכן שתהיה הפתעה כלפי מעלה".

נזכיר כי בסוף חודש מאי קרן המטבע הבינלאומית חתכה את תחזית הצמיחה של סין לשנים 2013 ו-2014 ל-7.75% לעומת תחזית קודמת שהעריכה כי הצמיחה בסין תהיה באותן השנים 8% ו-8.2%, בהתאמה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה