ג'ים ווקר: "יש הרבה רע ורכות בכלכלה הסיני, יותר משמוכנים להודות"

פיצוץ הצריכה הסיני מתקרב לסיום, לפי ווקר, אשר צופה אי צמיחה ואפילו התכווצות בכלכלה הסינית העומדת בפני עידן של דיפלציה
 | 
שנחאי (קרדיט: Getty images Israel)
השקעות הממונפות על סמך הצמיחה בצריכה הסינית עומדות בפני בדיקת מציאות, לפי ג'ים ווקר, המייסד ומנהל בפועל של חברת המחקר הכלכלית 'אסיהנומיקס'.

בניגוד לדעת רוב הכלכלנים אשר ממשיכים לשבח את הצמיחה בביקוש המקומי בסין, ווקר צופה כי לא סביר שהצרכן הסיני ימשיך באותו מסלול כפי שעשה עד עכשיו לאחר שהכלכלה המקומית נמצאת בהיחלשות וכסף זול עשה את שלו.

"הקריאה הנגדית שלנו היא לבצע מכירה בחסר או לצמצם החזקות של חברות הקשורות קשר הדוק לפעילות צרכנית עד שנעבור את התקופה הנוכחית", אמר ווקר.

ווקר מדורג במקום הראשון מבין 19 כלכלנים בינלאומיים כפסימיסט ביותר בחבורה, לאחר מדגם שערך אתר מארקט ווץ' בחודש שעבר בקרב מנהלי השקעות וברוקרים.

לדעתו, הצמיחה השנתית של סין תרד לרמה של 4% בלבד, בזמן שהצמיחה הראלית אשר מתואמת לרמות האינלפציה במדינה תצנח אפילו לרמה של 0%. הוא אפילו לא שולל תסריט רע אף יותר לאחר שאמר כי "אני לא שולל התכווצות בתמ"ג בשום אופן".

בראש רשימת החברות שלדעת ווקר יש להסתכל מקרוב ב-6 החודשים הקרובים הן יצרניות המלט וחברות הבנייה, כאשר רבות מהן צפויות להתמוטט ולעבור קונסולידציה. "צמיחה מבוססת נדל"ן וצמיחה מבוססת תשתיות עומדות להסתיים", ווקר מדגיש.

מהצד השני, ווקר מצא מקום מבטחים בשני תאגידי על סינים בדמות פטרוצ'יינה וצ'יינה מובייל כאשר הן מציגות רמת מכפילים טובה. "רוב הסיכון כבר מגולם בתוך מחירי המניות הללו", טען ווקר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה