אוקטובר שחור לישראליות בוול סטריט: מניות רבות סבלו מירידות של עשרות אחוזים

מדד מיטב ניו יורק 40 צנח ב-21.4% באוקטובר לעומת ירידה של 17.7% במדד הנאסד"ק
|
אוקטובר שחור לישראליות בוול סטריט: מניות רבות סבלו מירידות של עשרות אחוזים

אם ספטמבר נחשב כחודש אימים, הרי שאוקטובר הפך לחלום בלהות עם ירידה של כ-17.7% במדד הנאסד"ק, ואם לא די בכך, הרי שהסנטימנט השלילי בא לביטוי באופן חמור יותר במניות הישראליות בוול סטריט.

מסיכומי חברת מיטב במוגע לביצועי המניות הישראליות הנסחרות בארה"ב עולה כי מדד מיטב ניו יורק 40 Online צנח ב-21.4% באוקטובר 2008, לעומת ירידה של 17.7% במדד הנאסד"ק. אחת בלבד מתוך 40 מניות מדד הישראליות השיגה חיובית.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שההשקעות במניות הישראליות בנאסד"ק נעשות באמצעות דולרים, כך שהפיחות בשקל מול הדולר בחודש אוקטובר, מיתן במקצת את התשואה השלילית. אולם לנוכח התיסוף בשקל מול הדולר מתחילת השנה, המכה שקיבלו המשקיעים הרבה יותר גדולה.

המנייה היחידה שהצליחה לחמוק מירידות ואף בלטה באוקטובר בתשואה חיובית היא קליקסופטוור עם עלייה של 40.8%. החברה הרוויחה ברבעון השלישי יותר ממה שהרוויחה בשנת 2007 כולה, הכנסותיה צמחו ב-56% והרווח הנקי זינק ביותר מ-100%.

בלטו בירידה: סביינט שנחתכה ב-68.1%, אורבוטק שנחתכה ב-59.5% וגילת שנחתכה ב-46.3%. הראשונה, צנחה בכ-73% ביום אחד בלבד, בעקבות אזהרה לגבי הבטיחות של תרופה של החברה לטיפול במחלת הגאוט (שידגון). השנייה, פרסמה אזהרת רווח לרבעון השלישי במסגרתה הקטינה ב-10%-15% את תחזית ההכנסות הרבעונית שלה, והודיעה כי היא מצפה לרשום ברבעון "הפסד נקי מתון". השלישית, הייתה אמורה להירכש על-ידי קבוצה שכוללת את מבטח שמיר וקרן פרייבט אקוויטי אמריקנית תמורת 475 מיליון דולר. אולם, העסקה בוטלה וכעת הוגשו תביעות הדדיות של החברה נגד קבוצת המשקיעים ולהיפך.

מינואר 2008 נרשמה תנודתיות חדה ובסיכומה רשם מדד הנאסד"ק ירידה של 35.1%. הסנטימנט השלילי לא פסח על המניות הישראליות מעבר לים, ומדד "מיטב ניו-יורק 40 Online" המשקלל את תשואתן ירד בשיעור חד אף יותר של 44.5%. רק מניה אחת מתוך ה- 40 המרכיבות את המדד עלתה מתחילת השנה- סאפיינס עם עלייה של 50.4%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות