תחילת סיקור: דיסקונט מעניק לאלוני חץ אפסייד של 18%-38%

האנליסט הבכיר, רו"ח ישי ששון, מעניק למנייה המלצת קניה במחיר יעד של 70 שקלים; המודל הסחיר, הנסמך על שווי השוק של אמות ושווי ההון העצמי של CARR קובע שווי של 60 שקלים למניה
|
(2)
נתן חץ, צילום: יח"צ

דיסקונט ברוקראז' משיקים סיקור על מניית אלוני חץ בהמלצת קניה. המודל הכלכלי, המתבסס על קביעת שווי כלכלי ל-CARR ולאמות, גוזר למנייה שווי כלכלי של 70 שקלים, המגלם 38% אפסייד של 38% ביחס לשער הבסיס של המניה הבוקר.

גם המודל הסחיר, הנסמך על שווי השוק של אמות ושווי ההון העצמי של CARR קובע שווי של 60 שקלים, אפסייד של 18%. בשני המודלים ההשקעה בלונדון הינה לפי שוויה בספרים, אף שקיים בה פוטנציאל לאפסייד נוסף.

להלן, תמצית הערכת השווי של האנליסט הבכיר, רו"ח ישי ששון מדיסקונט ברוקראז'.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

ייזום זה שם המשחק
ה-DNA של קבוצת אלוני מתמקד בחיפוש מתמיד אחר יצירת ערך. עיקר הערך מושג בפעילות הייזום הנפרשת על פני כל חברות הקבוצה. חלקה היחסי של הקבוצה בייזום מסתכם לכ-5 מיליארד שקלים. נדגיש, כי סכום זה משקף את עלות צבר הפרויקטים היזמיים בשנים הבאות  ואינו כולל את רווחי הייזום שינבעו.

רמת הסיכון הפיננסי נמוכה בהשוואה לענף
לחברה פרופיל פיננסי איתן בהשוואה למרבית חברות הייזום, המתבטא במינוף בשיעור נמוך (26%), גמישות פיננסית גבוהה (92% מהנכסים אינם משועבדים) ובנגישות גבוהה לשוק ההון (94% מהחוב הינו סחיר). הנהלת הקבוצה מיישמת את לקחי משבר 2008, בו חברות ייזום רבות נקלעו גם למשבר פיננסי אשר "שיתק" את פעילותן היזמית

CARR – יצרנית ערך ויזמית בעלת פרופיל סיכון נמוך (ריאלי ופיננסי)
ל- CARR הפועלת בארה"ב פעילות ייזום ענפה המשקפת להערכתנו רווחי ייזום שטרם הוכרו בסך של כ- 509 מיליוני שקלים, הנסמכים על שיעורי היוון שמרניים. לחברה 3 פרויקטים יזמיים בשטח כולל של 1.8 מיליוני רגל רבוע (חלק החברה).

ל-CARR סיכון יזמי (ספקולטיבי) נמוך, המושג באמצעות חתימה על חוזי שכירות מראש. נכון להיום חתמה החברה על חוזים בשיעור של כ- 51% מסך שטחי הנדל"ן המניב בהקמה אשר יאוכלס ב- 3 השנים הקרובות. ל-CARR גם סיכון פיננסי נמוך המתבטא במינוף נמוך בשיעור של 40% בלבד. ב-2018 נכנסה CARR לשוק המשרדים בבוסטון המצוי בצמיחה נאה. פרויקט הייזום של CARR בעיר משקף תשואה יזמית  נאה העומדת להערכתנו על כ-40%.
 

תשואת דיבידנד ותשואת המניה מאז 2016

*הנתונים באדיבות דיסקונט ברוקראז'

לונדון – דווקא כן מחכה למשקיעים ועשויה להיות הזדמנות טובה

פעילות הקבוצה בלונדון מתבססת על רכישת נכסים בעלי פוטנציאל השבחה, מיקום איכותי, ביקוש קשיח, ושוכרים מבוססים. לכן, רמת חסינות נכסים אלו לאירועים מאקרו כלכליים, כדוגמת Brexit הינה גבוהה. גם בחינת נתוניה המאקרו כלכליים של לונדון מורה כי פוטנציאל הפגיעה בעיר במקרה של Brexit נמוך מכפי שנדמה. בעיקר בשל ההון האנושי הקיים בעיר שהינו מוצר "בלתי סחיר", שניודו מוגבל.

אמות – יצרנית ערך מובהקת, ולא רק בגלל ירידת התשואות
משקיע במניית אלוני חץ "קונה" סיכוי גבוה בזכות הייזום, אך "המחיר" (סיכון) שהוא "משלם" הינו נמוך. זאת בשל ניהול סיכונים איכותי הן בצד הריאלי (חתימת חוזים מבעוד מועד) והן בצד הפיננסי (מינוף נמוך בצד גמישות פיננסית גבוהה).

תמצית המודל הכלכלי
מאחר ומרבית אחזקות קבוצת אלוני חץ הינן סחירות, מצאנו לנכון להתמקד בפעילויות שאינן סחירות ובעיקרן: פעילות החברה בארה"ב (CARR), וכן בפעילותה בלונדון באמצעות Brockton Everlast – בה החלה לפעול בסוף 2018. עיקר הדיון בעניינה נסוב על רק הפוטנציאל לאפסייד בהשקעה זו גם על רקע הברקזיט.

מודל השווי הכלכלי, מביא בתוכו את רכיבי הייזום השונים ומציג לפיכך שווי גבוה יותר מזה המתקבל על בסיס האחזקות הסחירות. עיקר הפערים ביחס לשווי האחזקות הסחירות נזקף ל- CARR (ראו בהמשך) ולאמות (אותה אנו מסקרים בנפרד). להלן תמצית מודל השווי הכלכלי אל מול המודל הסחיר, והאפסייד הנגזר מכל אחד מהמודלים.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אביליטי לא לשחרר הודעה בקרוב
  אנונימי 08/12/2019 10:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אישורים בדרך
  סגור
 • 1.
  כבר 3 פעמים המלצות לקבוצה ולאמות
  ארקד 05/12/2019 14:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ארקד
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות