//

סיטי: למרות החששות מהפד', מניות השווקים המתעוררים בדרך למעלה

שווקים מתפתחים חוזרים ובגדול, כך טוענים האנליסטים בבית ההשקעות סיטי. הערכות השווי נמוכות, ומאפשרות למצוא מציאות עם אפסייד גדול
 | 
אסיה
למרות הבלגן בברזיל, חוסר היציבות במזרח אירופה, וחוסר וודאות פיננסי בעולם המתפתח, האנליסטים בסיטי מאמינים שהמשקיעים דוביים מדי בכל מה שנוגע בשווקים המתפתחים, ושתיקון מעלה עומד להגיע. הבנק הבריטי מצפה ללא פחות מ-27% אפסייד על מדד 'MSCI שווקים מתעוררים' ל-12 החודשים הבאים.

המדד, שכולל מדינות ממזרח אסיה, המזרח התיכון, ודרום ומרכז אמריקה, ספג ירידות חדות בחודשים האחרונים, לאחר שהחששות מריסון תכנית התמריצים של הבנק הפדרלי בארה"ב התפתחו לגל מימושים אדיר. תכנית התמריצים בארה"ב הביאה להזרמת כמויות אדירות של מזומנים להשקעות בשווקים מתפתחים, בהם התשואה על השקעה בדרך כלל גבוהה יותר, אך עם סיכון גבוה בהתאם.

"הסיבות המרכזיות לאופטימיות שלנו הן שהקונצנזוס של המשקיעים דובי מדי על השווקים המתפתחים, רמת הנזילות גבוהה, ישנם הרבה הפתעות, והערכות השווי זולות מאוד", מסרו האנליסטים בסיטי.

היעד של סיטי למדד מתבסס על מכפיל הרווח לשנה קדימה של 12.4, לעומת הממוצע מלפני 1995 של 15. "לפי מכפיל הרווח, אנחנו רואים מחיר הנמוך ב-10% מהממוצע ההיסטורי", אמרו בבנק ההשקעות הבריטי.

שוריים יותר על אסיה מאשר המזרח התיכון ודרום אמריקה

מאז סוף מאי, מדד השווקים המתעוררים של MSCI נפל כמעט 13%, ועד כה השנה נפל כמעט 18%, מרמה של 1,100 נקודות ל-908 נקודות כיום. מאז נאומו של ברננקי ב-22 במאי נפלו שערי המטבע, שווקי המניות והאג"ח ברבות מהמדינות במדד.

על פי האנליסטים של סיטי, מאזני הבנקים המרכזיים בשווקים המתעוררים השונים "עדיין מתרחבים בשיעור שנתי של 6.1%. יש מתאם גבוה בין שיעור הגידול בנכסי הבנקים המרכזיים ובין הערכות השווי בשווקים. אם מאזני הבנקים גדלים, גם הערכות השווי בחברות השונות יעלו".

בתוך סקטור השווקים המתעוררים, סיטי שוריים במיוחד על מדינות המזרח הרחוק, כמו סין, דרום קוריאה וטיוואן. "בשווקי אסיה רואים יותר ערך, ואנו רואים יותר מאשר באזורים כמו המזרח התיכון ודרום אמריקה. גם בנוגע ליציבות פיננסית, שווקי אסיה טובים יותר מאשר אמריקה הלטינית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה