שוק מט"ח רשם ירידה בפעילות ועלייה בסטיית התקן; נפח המסחר היומי הממוצע ירד בכ-13% בפברואר

נפח המסחר הכולל במטבע חוץ בחודש פברואר הסתכם ב-113.1 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-128.9 בחודש ינואר
|
ירידה בפעילות ועליית סטיית התקן
הירידה בנפחי המסחר אשר מאפיינת את שוקי המניות בלטה בחודש פברואר גם בשוק המט"ח. המגמה של ירידה בפעילות לא דילגה על שוק עסקאות הההמרה וההחלפה ובתוך כך לוותה בעלייה בסטיית התקן.

נפח המסחר הכולל במטבע חוץ בחודש פברואר הסתכם ב-113.1 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-128.9 בחודש ינואר. נפח המסחר היומי הממוצע ירד בכ- 13% בחודש פברואר ועמד על כ- 5.4 מיליארדי דולר. הממוצע היומי בנפח המסחר בעסקות המרה אף הוא ירד ב-13% והסתכם ב-35.5 מיליארד דולר.

נפח המסחר בעסקות החלף הסתכם בחודש פברואר בכ-65 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-76 מיליארד בינואר. הממוצע היומי של נפח המסחר בעסקאות החלף ירד בכ- 14% לרמה של כ-3.1 מיליארד דולר.

חלקם היחסי של תושבי חוץ בנפח המסחר הכולל (עסקות המרה, עסקות באופציות ועסקות החלף) עלה בחודש פברואר, בניגוד למגמה בחודשים האחרונים, ועמד על 44.1%, בהשוואה לכ-37.55% בינואר, 39.2% בדצמבר וכ-40.4% בנובמבר. העלייה הייתה בעיקר בחלקם של תושבי חוץ בעסקות החלף, זאת בעיקר כתוצאה מירידה משמעותית בהיקף הפעילות של תושבי ישראל בעסקאות אלו.

סטיית התקן של השינוי בשער החליפין - המייצגת את התנודתיות בפועל בשער החליפין - עלתה בחודש פברואר ועמדה על 8.4%, בהשוואה ל-6.9% בחודש ינואר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות