אנלייט אנרגיה: שת"פ להקמת פרויקטים של 600-300 מגה-וואט בספרד

חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם יזמים מקומיים בספרד לפיתוח מקבצי פרויקטי אנרגית רוח ואנרגיה סולארית בספרד, המצויים בשלבי פיתוח ראשוניים
|
גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט, צילום: אנלייט

חברת האנרגיה המתחדשת  אנלייט אנרגיה +0.33% אנלייט אנרגיה 489.1 +0.33% אנלייט אנרגיה בסיס:487.5 פתיחה:480.2 גבוה:495 נמוך:472.3 תמורה:18,838,813 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  דיווחה הבוקר (א') כי חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם יזמים מקומיים בספרד לפיתוח מקבצי פרויקטי אנרגית רוח ואנרגיה סולארית בספרד, המצויים בשלבי פיתוח ראשוניים ואשר להערכת החברה ההספק הפוטנציאלי המצרפי שלהם יגיע לכ-300-600 מגה-וואט.

הפרויקטים ממוקמים בסמיכות לפרויקט Gecama אותו מקדמת החברה בספרד. בחברה מציינים כי בשלב מקדמי זה של פיתוח הפרויקטים אין ודאות לגבי היקף התממשותם וקידומם כפוף, בין היתר, להשלמת בדיקות היתכנות ולהשלמת הליכי פיתוח מורכבים. החברה מעריכה כי הפרויקטים אשר יתממשו מתוך הצבר יבשילו בהדרגה, באופן חלקי או מלא, על פני תקופה של 2-5 שנים.

בהתאם להסכמי שיתוף הפעולה, החברה ושותפיה המקומיים יממנו במשותף את עלויות הפיתוח של הפרויקטים לפי מפתח שהוסכם ביניהם ובסכומים שאינם מהותיים לחברה בשלב הפיתוח. כחלק ממהלך הפיתוח, החברה צפויה להעמיד ערבויות בסך 40 אלף אירו למגה-וואט, לשם חתימה על הסכמי חיבור לרשת עם חברת ההולכה וניהול המערכת ולטובת שמירת ההספק הנדרש לחיבור לרשת, והכל כתלות בקצב והיקף הפרויקטים שיבשילו לכדי חתימת הסכמי חיבור. הערבויות תושבנה במקרים מסוימים בהם לא יתאפשר חיבור מסיבות שאינן תלויות ביזמי הפרויקט.

עם השלמת הפיתוח של כל פרויקט תרכוש החברה את זכויותיהם של שותפיה המקומיים בפרויקט, בתמורה שתחושב בהתאם לסכומים שנקבעו על פי מפתח לכל מגה-וואט הספק שיתממש.

בחברה מציינים כי המהלך הינו חלק מאסטרטגיית החברה למנף את יכולות הליבה שלה ויתרונותיה היחסיים בייזום פרויקטי אנרגיה מתחדשת בשוק הישראלי והבינלאומי, משלבי הפיתוח הראשוניים, ועל ידי כך להשיג תשואות גבוהות יותר מאשר שחקנים בעלי פרופיל השקעה פיננסי.
  
חברת אנלייט אנרגיה מתחדשת, עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מיזמים לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת. החברה פועלת כיום בישראל ובאירופה. מאז הקמתה בשנת 2008, החברה הקימה למעלה מ-130 פרויקטים, בהספק כולל של מעל 500 מגה-וואט, וכיום מפתחת פורטפוליו פרויקטים במספר מדינות, מתוכו מעל 750 מגה-וואט נוספים מצויים בשלבים מתקדמים לקראת הקמה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות